Tydzień szczecineckiej Policji
- Aktualności

W miniony weekend nasi policjanci brali udział w ogólnopolskich akcjach prewencyjnych pn. „Kaskadowy pomiar prędkości” i „Prędkość”.
- Akcje przebiegały głównie pod kątem dyscyplinowania kierujących, którzy prowadzą pojazdy z większą od dozwolonej prędkością lub w inny sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego - mówi "Miastu z Wizją" sierż. Ewa Żaglewska, oficer prasowy szczecineckiej Policji.
- Funkcjonariusze działali na terenie całego powiatu. Skontrolowali blisko 200 pojazdów. 40 kierowców zostało przyłapanych na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Za to wykroczenie zostali ukarani mandatami. Jeden z kierujących przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 52 km/h. Zdarzenie miało miejsce w Wierzchowie. 53-latek kierujący Citroenem pędził z prędkością 102 km/h. Został ukarany mandatem, na 3 miesiące stracił prawo jazdy i otrzymał 10 pkt. karnych.
W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką, przy której kierujący zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.
- Pamiętajmy, że skuteczną ochroną przed konsekwencjami jest jazda zgodna z przepisami ruchu drogowego - apeluje sierż. Żaglewska.
Szczecineccy policjanci zabezpieczyli kolejne wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Właściciel nielegalnego towaru odpowie za przestępstwo karno-skarbowe.
- Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd Chrysler, którym poruszał się 43-letni mieszkaniec Szczecinka - mówi E. Żaglewska.
- Podczas prowadzonych czynności, mundurowych zainteresował widok kartonów przewożonych w bagażniku, które przykryte były kocem. Kiedy kierujący otworzył jeden z nich, okazało się, że znajdują się tam „lewe” papierosy. Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą KPP w Szczecinku zabezpieczyli 3500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany. W powyższej sprawie będą prowadzone dalsze czynności.
Tekst: Sławomir Włodarczyk
Foto: Zespół Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie