Lot nad obwodnicą Szczecinka

• Tv
Miasto z Wizją / 09.06.2020 / Komentarze
Możemy zobaczyć, jak w całej okazałości prezentuje się już gotowa, oddana do użytku inwestycja

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad za sprawą AXIS Geodezja zaprezentowała film z przelotu nad zakończoną już inwestycją - obwodnicą Szczecinka w ciągu drogi ekspresowej S11. Rozmiar i rozmach inwestycji doskonale widać na powyższym materiale wideo.

Była to z pewnością największa i jedna z najdłużej wyczekiwanych inwestycji w regionie. Mowa oczywiście o budowie obwodnicy Szczecinka w ciągu drogi ekspresowej S11. Chęć jej realizacji zgłosiło ponad 20 inwestorów nie tylko z Polski, ale także z Czech, Włoch, Hiszpanii, Niemiec czy Austrii. Ostatecznie kontrakt na budowę szczecineckiej obwodnicy otrzymała Eurovia Polska i Warbud Warszawa.

Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się wiosną 2017 roku. Od kilku miesięcy kierowcy już mogą korzystać z obwodnicy Szczecinka. Dziś nasza "eska" omija miasto od wschodu i ma blisko 12 km długości. Na trasie powstały dwa węzły drogowe - Szczecinek "Centrum" i Szczecinek "Wschód" oraz dwa ronda na początku i końcu obwodnicy - koło byłej strzelnicy garnizonowej przy wyjeździe na Koszalin i koło Turowa. W ramach inwestycji powstały również: mosty, wiadukty i przepusty, drogi serwisowe służące obsłudze terenów przyległych do drogi, ciągi piesze i rowerowe oraz zatoki autobusowe, miejsca do zawracania oraz kanalizacja teletechniczna, deszczowa, przepusty i zbiorniki retencyjne, urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, ruchu kolejowego, a także przejścia dla zwierząt i ekrany akustyczne.

Wraz z postępem prac Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad za sprawą AXIS Geodezja regularnie prezentowała filmy z przelotu nad budową obwodnicy Szczecinka w ciągu drogi ekspresowej S11. Wówczas mieliśmy doskonałą okazję do tego, aby śledzić postępy prac. Te już są właściwie zakończone.

Teraz możemy obejrzeć kolejny materiał wideo – tym razem z lotu ptaka mamy możliwość zobaczyć, jak w całej okazałości prezentuje się już gotowa, oddana do użytku inwestycja.

Tekst: Marzena Góra

Wideo: AXIS Geodezja