29 finał WOŚP. Licytacje odbędą się online

Miasto z Wizją / 06.12.2020 / Komentarze
Organizatorzy postanowili zmienić formułę kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Każdego roku podczas kolejnych edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulicach wielu miast można spotkać tysiące wolontariuszy, którzy włączyli się w tę akcję, zbierając datki do puszek i wręczając w zamian za ofiarowaną pomoc symboliczne naklejki w kształcie serca. Do tej inicjatywy każdorazowy włączają się także mieszkańcy Szczecinka.

Nie inaczej będzie również i tym razem, podczas 29 kwesty, która odbędzie się 10 stycznia. Wówczas Wielka Orkiestra zagra pod hasłem: "Gramy z głową! Zbieramy dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy".

Jednak zbliżający się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zdecydowanie będzie różnił się od tych z lat poprzednich. To za sprawą trwającego stanu zagrożenia epidemiologicznego. Aby uniknąć narażania mieszkańców na potencjalne ryzyko zarażenia organizatorzy postanowili w tym roku zrezygnować z tradycyjnej imprezy w kinie. Nie oznacza to jednak, że licytacje się nie odbędą. Wręcz przeciwnie. Jednak charytatywne aukcje tym razem będą odbywały się online, a każda osoba zainteresowana zakupem danego przedmiotu i wsparcia Wielkiej Orkiestry będzie mogła wziąć w nich udział siedząc w swoim domu.

Już teraz warto zacząć śledzić profil z licytacjami na Facebooku (klik), gdzie w dniu finału trwać będą licytacje.

Tekst: Marzena Góra