Nowa hala Kronospanu stanie przy Pilskiej

Miasto z Wizją / 24.07.2017 / Komentarze
Znajdą w niej miejsce firmy produkujące w Szczecineckim Klastrze Meblowym

Szczecinecki Klaster Meblowy, wbrew pobożnym życzeniom jego przeciwników, świetnie się rozwija i rośnie w siłę. Ostatnio do Klastra dołączyła firma PHU Grześkowiak i niemiecka BHK Holz-und Kunststoff KGH Kottmann.

By przyciągnąć do Szczecinka nowych inwestorów, trzeba im zabezpieczyć miejsce do produkcji. Dlatego też Kronospan zdecydował o budowie nowej hali. Zostanie ona zlokalizowana przy ul. Pilskiej.

- Hala będzie miała powierzchnię 36 tys. m2 i będzie bliźniaczą halą do tej, w której działa Tvilum - mówi "Miastu z Wizją" Beata Rafalo, rzecznik prasowy firmy Kronospan.

Na razie firma nie określa terminów oddania do użytku nowego przemysłowego obiektu.

- Trudno mówić o terminach. Na razie robimy prace ziemne pod budowę hali. Wciąż szukamy nowych producentów do klastra i chcemy być gotowi, gdy będzie potrzeba wybudowania hali dla konkretnego inwestora - dodaje B. Rafalo.