Nową siedzibę MOPS-u wyremontuje firma ze Szczecinka

Miasto z Wizją / 01.09.2016 / Komentarze
Prace w budynku przy ul. Koszalińskiej rozpoczną się niebawem

Podczas jednej z ubiegłorocznych sesji Rady Miasta radni zadecydowali o odkupieniu od spółki "Geosystem" budynku biurowego byłego Przedsiębiorstwa Budownictwa Rolniczego, a później siedziby Szkoły Kupieckiej przy ul. Koszalińskiej. Docelowo w obiekcie tym mieścić się będzie siedziba Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Nim jednak to się stanie, były biurowiec trzeba przystosować do nowej funkcji oraz potrzeb pracowników MOPS-u i interesantów.

W lipcu br. rozpoczęły się poszukiwania wykonawcy, który podejmie się zadania pn. "Przebudowa budynku biurowego na budynek administracji publicznej oddział Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczecinku", które polegać będzie na przeprowadzeniu niezbędnych robót budowlanych. MOPS wyłonił już firmę, która przystosuje budynek do jego potrzeb. Remont obiektu przeprowadzi szczecinecka firma „S-BUD”.

O wyborze wykonawcy zadecydowała przede wszystkim zaproponowana cena. Firma „S-BUD” wyceniła prace budowlane na blisko 211,5 tys. zł. Dodajmy, że za zabudowaną działkę o powierzchni 0,13 ha miasto uprzednio zapłaciło 380 tys. Wszelkie prace w budynku powinny ruszyć jeszcze we wrześniu.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk