Nowe autobusy elektryczne wyjechały w trasy

• Tv
Miasto z Wizją / 20.12.2018 / Komentarze
Tomasz Merk: To bardzo ważny dzień dla Komunikacji Miejskiej

Dziś (środa, 19 grudnia) w siedzibie Komunikacji Miejskiej odbyła się krótka uroczystość, w której udział wzięli przedstawiciele szczecineckiego przewoźnika, a także władze miasta, gminy i powiatu, radni Rady Miasta i Sejmiku i pracownicy spółek miejskich. W trakcie konferencji prasowej Tomasz Merk, prezes Komunikacji Miejskiej poinformował o wdrożeniu do eksploatacji dziesięciu nowych Ursusów. Tym samym od dziś mieszkańcy Szczecinka mogą poruszać się po mieście nowym elektrycznymi autobusami.

- To bardzo ważny dzień dla Komunikacji Miejskiej – zwrócił się do gości Tomasz Merk. -  Gdy w 2015 roku przystępowaliśmy do realizacji tego planu wdrażania elektrycznych autobusów, było to w tamtym czasie niemalże futurystyczne zadanie. Była to nowość na skalę europejską. To zadanie nie było proste, ale udało się je zrealizować.

W trakcie uroczystości o przedsięwzięciu tym opowiedzieli także burmistrz Daniel Rak oraz Jerzy Hardie-Douglas. To właśnie za jego sprawą część szczecineckich autobusów została wymieniona na pojazdy elektryczne.

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z tego wydarzenia.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra