Nowe ceny wody i ścieków, pomoc finansowa dla SAPiK i Politechniki Koszalińskiej

Miasto z Wizją / 01.04.2016 / Komentarze
Rada Miasta na obradach

W poniedziałek 4 kwietnia na sesji zbierze się Rada Miasta Szczecinka. O ile radni nie zdecydują inaczej, porządek obrad będzie liczył 22 punkty.

Sesję rozpocznie ślubowanie radnego. Złoży je Paweł Kwak, radny ugrupowania "Razem dla Szczecinka", który w niedzielę 20 marca wygrał wybory uzupełniające w Okręgu Wyborczym nr 19. Tym samym zajmie "wolny mandat" stracony wcześniej przez radnego Platformy Obywatelskiej Janusza Leszko (radny został oskarżony przez IPN o złożenie niezgodnego z prawdą oświadczenia lustracyjnego).

Po załatwieniu spraw proceduralnych, radni podejmą uchwałę w sprawie powołania składów osobowych stałych komisji Rady Miasta. Radny Paweł Kwak (wyraził już zgodę) pracować będzie w komisjach: budżetowo - ekonomicznej oraz problemów społecznych.

W dalszej części obrad rada podejmie uchwały w sprawach: dokonania zmian w budżecie miasta na 2016 rok, zmiany wieloletniej prognozy finansowej miasta na lata 2016-2025 oraz zdecyduje o udzieleniu dotacji celowej dla Politechniki Koszalińskiej w latach 2016-2018.

Rada podejmie również decyzję o przyjęciu uchwał m.in. w sprawach: zatwierdzenia taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków (zaczną obowiązywać od 1 maja br.), zbycia, wydzierżawienia (na czas określony) i zamianę nieruchomości stanowiących własność miasta, miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Szczecińska III”, zmiany Statutu Miasta Szczecinek oraz zapewnienia warunków do osiedlenia się w Szczecinku rodziny pochodzenia polskiego - repatriantom z terenu azjatyckiej części byłego ZSRR.

W dalszej części obrad radni rozpatrzą skargi na dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz na burmistrza Szczecinka.
Sprawozdanie burmistrza, informacja przewodniczącej rady oraz wnioski i zapytania radnych zakończą obrady.

Początek sesji o godz. 9.

Transmisja: Paweł Adamowski