"Nowe" ulice w Szczecinku we wtorek 3 października

Miasto z Wizją / 18.09.2017 / Komentarze
Zamienimy 28 Lutego na Warcisława IV i Leona Kruczkowskiego na Czesława Miłosza

Wielu mieszkańców Szczecinka połozy się spać w poniedziałek 2 października w swoich mieszkaniach przy ul. 28 Lutego i Leona Kruczkowskiego. Następnego dnia obudzą się już w nowej "rzeczywistości" - staną się mieszkańcami (odpowiednio) ulic Warcisława IV i Leona Kruczkowskiego.

Taka zmiana to następstwo decyzji Rady Miasta z 28 sierpnia br. oraz opublikowania obu uchwał w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego. Wojewoda uczynił to dziś (poniedziałek 18 września) z terminem 14-dniowym. Oznacza to, że Szczecinek zmieni nazwy dwóch ulic we wtorek 3 października.

Koszty? Dla szczecinecczan praktycznie niewielkie. Mieszkańcy nie muszą żadnych dokumentów. Wszystkie dowody osobiste, paszporty, prawa jazdy w dalszym ciągu zachowają swoją ważność. Takie działania zostały zapisane w tzw. "Ustawie dekomunizacyjnej" przyjętej przez Sejm RP. Dotyczy to także np. zapisów działek w księgach wieczystych. Natomiast wszędzie tam, gdzie nazwę ulicy trzeba będzie jednak zmienić, będzie to czynione nieodpłatnie, w żadnym przypadku nie obciąży kieszeni osoby mieszkającej przy dawnych ulicach 28 Lutego i Leona Kruczkowskiego.

Drobne koszty mogą ponieść za to przedsiębiorcy, np. związanych z kosztami druku nowych wizytówek, reklam czy też papieru firmowego, na którym widnieje aktualny adres.