Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt

Miasto z Wizją / 18.09.2024 / Komentarze
Wesprzyj i podpisz inicjatywę!

Powiat Szczecinecki przyłącza się do zbierania podpisów pod nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt. Projekt szczególnie bliski jest sercu posłanki na Sejm RP Renaty Rak, która zachęca do udziału w inicjatywie. Każdy może do niej dołączyć odwiedzając Starostwo Powiatowe w Szczecinku i składając swój podpis na liście poparcia.

Wszyscy doskonale wiemy, że obecnie polskie prawo niedostatecznie chroni zwierzęta.

Nowelizacja ustawy wprowadza m.in.:

* zakaz trzymania psów na łańcuchach,

* obligatoryjne chipowanie zwierząt domowych,

* obowiązkową kastracja zwierząt nieprzeznaczonych do hodowli

* zakaz używania fajerwerków hukowych

To tylko niektóre zapisy projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Cały dokument jest dostępny w załączniku. Możecie się Państwo również z nim zapoznać w Biurze Obsługi Interesanta Starostwa Powiatowego w i złożyć swój podpis dla poparcia tej ważnej inicjatywy. Niestety podpisy można składać jedynie stacjonarnie.

Obecnie zebrano 77% potrzebnych podpisów. Projekt ustawy ma zostać złożony w Sejmie 24 września, a więc czasu pozostało niewiele.

Zachęcamy serdecznie do udziału w inicjatywie!

​Pliki do pobrania:

projekt-ustawy-zmieniajacej-UOZ (1).pdf