Nowy inwestor w Szczecinku i wizyta kontrahentów z całej Europy

• Tv
Miasto z Wizją / 06.06.2019 / Komentarze
Przed nami IX edycja największych targów meblarskich w Polsce, czyli Hausmesse 2019

Od poniedziałku do czwartku 10-13 czerwca już po raz dziewiąty w Szczecinku odbędzie się największa w kraju impreza targowa skierowana do przedstawicieli branży meblarskiej. Mowa o corocznych targach Hausmesse, organizowanych przez Kronospan i dedykowanych  klientom i kontrahentom z całej Europy. Hala główna Kronospan Design Center kolejny raz zapełni się produktami i innowacyjnymi rozwiązaniami branży budowlanej i meblarskiej, które zaprezentowane zostaną uczestnikom targów.

- Hausmesse na stałe wpisało się w kalendarz szczecineckich wydarzeń kulturalno-biznesowych. Targi są jednocześnie spotkaniem, szkoleniem oraz wymianą kooperacyjną przedstawicieli branży drzewnej i meblarskiej, wszystkich, zainteresowanych innowacjami technologicznymi, trendami oraz nowatorskim wzornictwem – opisują wydarzenie organizatorzy. - Goście odwiedzający targi otrzymają niepowtarzalną okazję skorzystania z wyjątkowej oferty szkoleń, pozwalających poznać i zastosować później w praktyce rozwiązania, proponowane przez wystawców. To także doskonała okazja do zapoznania się z trendami i zmianami, obowiązującymi w dynamicznie zmieniającym się świecie wzornictwa. Tradycyjnie można będzie także zwiedzić Kronospan Design Center.

W poniedziałek, 10 czerwca będzie miało miejsce oficjalne otwarcie targów. Następnie ich uczestnicy będą mogli zwiedzić halę wystawiennicza Hausmesse, zobaczyć „Showhouse” oraz zapoznać się z nowościami produktowymi i działalnością firmy Silva. Kolejnego dnia targów goście zapoznają się także z działalnością skupiona wokół Strefy Płyt. Będzie to okazja do podsumowania dotychczasowych osiągnięć, omówienia planów na przyszłość oraz prezentacji dostawców. Nie zabraknie też czasu na rozmowy handlowe, zapoznanie się z nowinkami dotyczącymi produktów i nowych rozwiązań logistycznych.

Z kolei 12 czerwca będzie miało miejsce uroczyste wkopanie kamienia węgielnego pod budowę nowego kompleksu Szczecineckiego Klastra Meblowego i podpisanie umowy z nowym inwestorem, który zajmie halę o powierzchni 35 tys. m2. Ostatniego dnia targów goście również będą mogli poznać laureatów konkursu „Kronodesign Dzieciom”, a także obejrzeć liczne prezentacje i wziąć udział w spotkaniach handlowych. Dodajmy, że tegoroczne targi uświetnią swoimi występami zespół Kombi, Electric Light Orchestra oraz Małgorzata Ostrowska.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk