Nowy podest przy wejściu na pomost narciarski

Miasto z Wizją / 04.03.2021 / Komentarze
Idzie sezon, pora na remonty nawodnych budowli

To kolejny, trzeci już etap remontu pomostu przy wyciągu narciarskim w sąsiedztwie Plaży Miejskiej. Tym razem pracownicy firmy "Trawnik" kładą nowy podest z desek przy wejściu na pomost.

- Roboty powinny się zakończyć lada dzień. Później czekają nas jeszcze drobniejsze prace. Wszystko po to, by sezon na wyciągu narciarskim ruszył w terminie - mówi "Miastu z Wizją" Dariusz Mazur, zastępca dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Przypomnijmy: Przed rozpoczęciem ubiegłorocznego sezonu najdłuższy na Trzesiecku pomost przeszedł gruntowny remont poszycia. Podobnie było z pomostem "Centrum" przy ogólniaku.

Pomost na wyciągu narciarskim został oddany do użytkowania latem 2008 r. Pomost startowy i widokowy połączone są z brzegiem pomostem spacerowym długości około 75 m stanowiącym przedłużenie ciągu pieszego biegnącego wzdłuż istniejącego zaplecza socjalno-sanitarnego plaży.