Nowy rok szkolny oficjalnie rozpoczęty

Miasto z Wizją / 02.09.2021 / Komentarze
Po wakacyjnej przerwie uczniowie powrócili do szkolnych ławek

Tegoroczne wakacje dobiegły końca. Dziś (środa, 1 września) uczniowie wrócili do swoich szkolnych zajęć. Jednak powrót ten zdecydowanie różnił się od tego z minionego roku. Wówczas bowiem dzieci i młodzież od połowy marca nie odwiedzały budynków szkoły, ale przestawiły się na nauczanie zdalne. Było to spowodowane wprowadzeniem w całym kraju stanu zagrożenia epidemiologicznego. Teraz, pomimo że uczniowie ponownie wrócą do swoich szkół, wciąż muszą liczyć się z pewnymi zakazami i obostrzeniami.

Do szczecineckich szkół podstawowych w tym roku będzie uczęszczało 2 955 uczniów. Będą oni uczestniczyli w zajęciach w 140 klasach. Do ich nauczania i prowadzenia zajęć z uczniami przygotowanych jest 296 nauczycieli. Również same budynki także są przygotowane na nowy rok szkolny.

- Jako samorząd staraliśmy się przygotować nasze obiekty od strony technicznej. Szkoły są po bieżących remontach, przede wszystkim wykonaliśmy dużo pracy w klasopracowniach, ale też różnego rodzaju zabezpieczenia, takie jak niwelowanie różnego rodzaju wykluczeń dla osób niepełnosprawnych w SP nr 6. W „piątce” poczynione zostały duże nakłady na klasopracownie, ponieważ tam mają dodatkowy projekt – mówi burmistrz Daniel Rak. - Każda z naszych pięciu szkół, którą prowadzimy, jest przygotowana.

- Każdy obiekt, jeżeli chodzi o stronę techniczną, czyli przygotowanie klas, klasopracowni, zaplecza socjalnego i sportowego, jest dzisiaj na bardzo satysfakcjonującym poziomie. To jest efekt wielu lat inwestycji. I mam nadzieję, że to, na co wszyscy czekamy, czyli taka normalność, będą trwały jak najdłużej.

- Szkoły są także przygotowane jeżeli chodzi o tę część zabezpieczenia pandemicznego. Dyrektorzy mają jasne wytyczne. Wszystko zostało przygotowane na najwyższym poziomie. Także życzę wszystkim dużo satysfakcji, zadowalających efektów w nauce i odświeżenia tych koleżeńskich przyjaźni, które zawsze w szkole się zawiązują – dodaje nasz rozmówca.

Tekst: Marzena Góra