Nowy sprzęt dla grupy TADMED

Miasto z Wizją / 08.03.2016 / Komentarze
Burmistrz przekazał ratownikom wysokiej klasy nadajnik GPS

O Ochotniczej Grupie Ratowniczej TADMED jest coraz głośniej za sprawą ich działań mających na celu m.in. poszerzanie wiedzy mieszkańców na temat zasad udzielania pierwszej pomocy. Jej członkowie również bardzo chętnie przyłączają się do różnego rodzaju akcji charytatywnych, odwiedzają szkoły czy pojawiają się na rozmaitych imprezach. Wszystko po to, aby uwrażliwiać mieszkańców – a w szczególności młodych ludzi – na krzywdę innych i jednocześnie podpowiadać, jak możemy pomóc drugiemu człowiekowi.

Teraz TADMED postanowił dołączyć do Wojewódzkiego Zespołu Poszukiwawczego, którego nadrzędnym zadaniem jest pomoc w odszukiwaniu zaginionych osób. Jednak, aby działania w tym zakresie przynosiły jak najlepsze rezultaty, potrzebny jest odpowiedni sprzęt, którego wciąż brakowało. Teraz się to zmieni. We wtorek, 8 marca burmistrz Jerzy Hardie-Douglas przekazał szczecineckiej Ochotniczej Grupie Ratowniczej wysokiej klasy nadajnik GPS, który ma ułatwić działania prowadzone w trakcie akcji poszukiwawczych.

- Dzisiejsze spotkanie jest wynikiem waszej prośby o to, żeby miasto sfinansowało stowarzyszeniu TADMED zakup sprzętu specjalistycznego, który jest wam potrzebny w waszej codziennej pracy w poszukiwaniu zaginionych ludzi i nie tylko – zwrócił się do przedstawicieli grupy podczas przekazania sprzętu burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. -  Ja waszą działalność znam, ponieważ byliście w tym roku nominowani do tytułu organizacji wolontarystycznej roku. Myślę, że to jest bardzo ciekawa inicjatywa i dosyć niecodzienne zainteresowania. Macie swoje osiągnięcia i uważam, że należy was wspierać. Z wielką przyjemnością zakupiliśmy ten sprzęt, jednak obyście musieli go używać jak najrzadziej.

- W naszej działalności zrzeszamy młodzież z terenu Szczecinka. Wszyscy jesteśmy wolontariuszami, swoją pracę wykonujemy całkowicie za darmo. Uczymy z zakresu pierwszej pomocy i staramy się być jak najbardziej aktywni – mówi Tadeusz Tośko, prezes Ochotniczej Grupy Ratowniczej TADMED. - Wstąpiliśmy także do Wojewódzkiego Zespołu Poszukiwawczego, zajmujący się poszukiwaniem osób zaginionych i to właśnie GPS jest jedną z rzeczy najbardziej potrzebnych w pracy do przeszukiwania wyznaczonych sektorów. W imieniu całej grupy bardzo dziękujemy za otrzymany dzisiaj sprzęt.

Burmistrz podczas spotkania zapewnił również, że wkrótce TADMED otrzyma także laptopa, o zakup którego również poprosili członkowie grupy ratowniczej.

Tekst i foto: Marzena Góra