O alarmach bombowych w szczecineckich szkołach

Miasto z Wizją / 09.05.2019 / Komentarze
Nikt nie bagatelizuje zagrożenia

W Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie dotyczące fałszywych alarmów bombowych 6 maja, w pierwszy dzień matur nieznani sprawcy wysłali do szkół w całej Polsce wiadomości o podłożonych ładunkach wybuchowych. Otrzymały je również szczecineckie szkoły, dla których organem prowadzącym jest Powiat Szczecinecki.

Tajemnicze maile odebrały ZS nr 6 im. Stanisława Staszica oraz ZS nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej. Przybyły na miejsce służby mundurowe nie potwierdziły zagrożenia.  Wczoraj (8.05) proceder się powtórzył. Tym razem informacje o potencjalnym zagrożeniu trafiły na skrzynki mailowe wszystkich szkół. Szczecineccy policjanci sprawdzili każdy sygnał przeprowadzając kontrole pirotechniczne. I tym razem niebezpieczeństwo nie zostało potwierdzone, a same egzaminy odbyły się bez przeszkód.

Odnośnie do wszystkich podobnych przypadków na terenie kraju Centralne Biuro Śledcze Policji wydało rekomendację o niskim stopniu wiarygodności. Niemniej potencjalnego zagrożenia nie zamierza bagatelizować ani Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku ani samorząd powiatowy.

Dziś (9.05) starosta Krzysztof Lis, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Zofia Kosicka oraz dyrektorzy wszystkich szkół spotkali się z zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Szczecinku podinsp. Jarosławem Bastkiem. Podczas posiedzenia wypracowano procedury postępowania w sytuacji wystąpienia kolejnych zgłoszeń, które pozwolą policjantom na jeszcze skuteczniejszą interwencję.

Informacja: Piotr Rozmus - rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego

Foto: Sławomir Włodarczyk