O finansach PKS, pomocy gminie i remontach w ZS nr 2

Miasto z Wizją / 24.08.2016 / Komentarze
Obradował zarząd Powiatu Szczecineckiego

W środę (24.08) obradował Zarząd Powiatu Szczecineckiego. Jak poinformował rzecznik prasowy starostwa Powiatowego Piotr Rozmus, w porządku obrad znalazły się sprawy, które w większości zostaną omówione podczas najbliższej sesji Rady Powiatu, zaplanowanej na środę 31 sierpnia.

Członkowie Zarządu Powiatu wrócili do tematu spółki PKS. Na tę okoliczność zaproszono prezes zarządu spółki Halinę Mozolewską oraz dyrektor ds. ekonomiczno – finansowych Leonardę Dutkowską. Panie przedstawiły raporty dotyczące funkcjonowania szczecineckiego przewoźnika.

Członkowie Zarządu zaakceptowali też projekty uchwał Rady Powiatu m.in. w sprawie: udzielenia Gminie Szczecinek pomocy finansowej na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja drogi gminnej w Parsęcku” oraz ustalenia kierunku działania Zarządu w związku z realizacją przez Gminę Szczecinek zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa drogi Marcelin - Godzimierz”.

Zarząd podjął też uchwały w sprawie: przedstawienia informacji o przebiegu wykonania budżetu powiatu za I półrocze br., informacji o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej, ustalenia liczby oddziałów klas pierwszych oraz liczby uczniów przyjmowanych do klas pierwszych szkół prowadzonych przez powiat w roku szkolnym 2016/2017, przeniesienia wydatków z rezerw budżetowych powiatu w 2016 r. oraz dokonania zmian w tegorocznym układzie wykonawczym budżetu powiatu.

Wśród spraw majątkowych i finansów publicznych członkowie Zarządu zapoznali się z wnioskiem dyrektora Zespołu Szkół Nr 2 im. ks. Warcisława IV o zwiększenie środków w planie finansowym szkoły z przeznaczeniem na wykonanie przyłącza rynny deszczowej do instalacji burzowej oraz na remont pomieszczeń gabinetu pedagoga i psychologa szkolnego. Ustalono też wysokość wprowadzonych opłat za wynajem pomieszczeń w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior  oraz zapoznano się z informacjami o wynikach przetargów na zbycie prawa własności nieruchomości stanowiących własność Powiatu Szczecineckiego.

Tekst: Sławomir Włodarczyk (na podstawie komunikatu prasowego Rzecznika Powiatu Szczecineckiego Piotra Rozmusa)

Foto: Sławomir Włodarczyk