O Szczecinku przeczytamy w miesięczniku „Poznaj swój kraj”

Miasto z Wizją / 18.05.2017 / Komentarze
To dzięki młodym fotografom z SOSW

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego mogą pochwalić się sporym sukcesem. Podopieczni placówki zajęli II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym pn. „Uroki naszej okolicy”, organizowanym przez Zespół Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce. Ponadto patronat medialny nad tym wydarzeniem objął  miesięcznik krajoznawczo-turystyczny „Poznaj Swój Kraj”.

Uczniowie, których w przygotowaniach do konkursu wsparły nauczycielki Angelika Grobelna–Sochaj oraz Anna Karolewska, przygotowali album, w którym zaprezentowali liczne walory turystyczne, jakie można spotkać w naszej okolicy. Nie zapomnieli także o pokazaniu szerszemu gronu odbiorców okolicznych zabytków.

– W albumie zaprezentowano perełki naszego miasta – jezioro Trzesiecko, park, Zamek Książąt Pomorskich, wieżę Przemysława, ratusz, urokliwe stare kamieniczki i Wzgórze Marientron – relacjonują nauczycielki. - Opisując Szczecinek, zwrócono uwagę na najdłuższy w Europie wyciąg do nart wodnych oraz fantastyczne warunki do żeglowania.

Jak zaznaczają, album oceniony został bardzo wysoko. Dodajmy, że zwycięskie zdjęcia uczniów SOSW zaprezentowane zostaną właśnie w miesięczniku „Poznaj Swój Kraj”.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcia: SOSW