O wspólnym biznesie w Kronospanie

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 27.04.2017 / Komentarze
Szczecineccy przedsiębiorcy chcą współpracować z firmami produkującymi w Klastrze Meblowym

Przy znakomitej frekwencji miało dziś (czwartek 27.04) w Kronospanie miejsce spotkanie szefów firm produkujących w Szczecineckim Klastrze Meblowym z lokalnymi przedsiębiorcami. Mowa była o kooperacji, a co za tym idzie wspólnym biznesie. Spotkanie biznesowe pn.: "Wspieramy lokalny biznes" odbyło się pod auspicjami burmistrza Szczecinka Jerzego Hardie-Douglasa i członka zarządu Kronospan, dyrektora Krzysztofa Aleksandrowicza.

- Celem spotkania jest umożliwienie lokalnym przedsiębiorcom nawiązania współpracy z zrzeszonymi w Szczecineckim Klastrze Meblowym podmiotami gospodarczymi w zakresie obsługi potrzeb związanych z utrzymaniem produkcji, serwisu, transportu oraz innymi działaniami wynikającymi z funkcjonowaniem i rozbudową zakładów - mówi "Miastu z Wizją" Jerzy Hardie-Douglas.

Jak podkreślił burmistrz, każda firma produkująca meble potrzebuje kooperantów, nie tylko w produkcji podzespołów do mebli, np. uchwytów, gałek, itp., ale też w zakresie innych usług, choćby zaopatrywania wciąż rozrastającego się zakładu np. w łącza szerokopasmowego internetu, transportu czy chociażby środków czystości.

Jak nam powiedział burmistrz, każda z firm produkujących w Klastrze coś tam potrzebuje, dlatego należy wykorzystać szansę pojawiającą się w tym zakresie przed naszymi lokalnymi firmami.

- Po tym spotkaniu obiecuję sobie dużo i jestem przekonany, że chociaż kilka naszych rodzimych firm "wejdzie" w klaster i złapie kontrakt biznesowy, zarówno z "Tvilum" jak i innymi firmami działającymi w Szczecineckim Klastrze Meblowym.  

Gości przybyłych na dzisiejsze spotkanie powitał burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

- Ideą naszego dzisiejszego spotkania jest by korzystając z coraz bardziej dynamicznego rozwoju Klastra Meblowego, doprowadzić do sytuacji by małe i średnie firmy działające w Szczecinku i na terenie powiatu szczecineckiego stały sie beneficjentem tego rozwoju - mówił m.in. burmistrz.

- Oczywiście nie chodzi tu tylko o firmy działające w przemyśle drzewnych czy trudniące się przetwórstwem drewna. Nie na darmo mówi się, co jest faktem, że jedno miejsce pracy w takiej firmie, jaką jest Kronospan generuje 7 miejsc pracy w firmach z nim współpracujących. Chciałbym, aby te właśnie miejsca pracy powstawały w Szczecinku, chciałbym również by jak najwięcej naszych firm współpracowało z Klastrem Meblowym. Myślę, że to się uda, bo w Szczecinku mamy bardzo energicznych przedsiębiorców.

Głos zabrał też dyrektor Krzysztof Aleksandrowicz. Powiedział m.in.: Firmy działające w Klastrze Meblowym już kooperują ze szczecineckimi przedsiębiorcami. Np. czyni to duńskie Tvilum z firmą Opak. Potrzebne są firmy zajmujące się np. branżą elektryczną, produkujące różnego rodzaju opakowania, ale też firmy sprzątające czy ochroniarskie. Niebawem produkcję w Klastrze rozpocznie niemiecka firma BHK. Ona też będzie potrzebowała zabezpieczenia logistycznego swojej produkcji.

Na spotkaniu głos zabierali też szefowie bądź ich przedstawiciele "klastrowych" firm: Tvilum, Grześkowiak, BHK i Stol-Tap.

Z kolei rodzimi przedsiębiorcy, którzy pojawili się na spotkaniu (frekwencja, jak wspomnieliśmy, była znakomita) przedstawili swój profil produkcji. Jak podkreślali w wystąpieniach, chcieliby kooperować z Klastrem Meblowym w jak najszerszym zakresie.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk

Video/montaż: Andrzej Remus