Obchody 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej

Miasto z Wizją / 01.09.2019 / Komentarze
Uroczystość na Cmentarzu Wojskowym

W niedzielę 1 września przy pomniku żołnierzy Armii Radzieckiej i Wojska Polskiego poległych w walkach o wyzwolenie ziemi szczecineckiej w lutym 1945 roku, odbyły się okolicznościowe uroczystości upamiętniające bohaterski czyn żołnierza polskiego w wojnie obronnej 1939 roku, a zarazem 80 rocznicy napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę i wybuchu najstraszliwszej w dziejach ludzkości wojny.

Organizatorem obchodów był Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis. Po hymnie państwowym zebrani wysłuchali okolicznościowego przemówienia oraz modlitwa za poległych i kombatantów II wojny światowej. Uczestnicy manifestacji złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikami: Poległych o Wyzwolenie Ziemi Szczecineckiej, Lotników Wojsk Alianckich oraz Żołnierzy Armii Krajowej.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Marcin Szydlik - iszczecinek