Obradował Zarząd Powiatu Szczecineckiego

Miasto z Wizją / 22.07.2024 / Komentarze
Wyniki matur, inwestycje w szkołach oraz Mobilne Pogotowie Ekologiczne w CEEiRJ

Obrady poprzedził bardzo miły akcent, bowiem starosta Krzysztof Lis w imieniu Zarządu nagrodził Mateusza Radzińskiego, ucznia I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku, który został zwycięzcą eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej-Młodzież Zapobiega Pożarom, w III kategorii wiekowej (szkoły ponadpodstawowe). Na szczeblu centralnym Mateuszowi nie udało się powtórzyć sukcesu, ale również uplasował się wysoko w kwalifikacji.

- Twoje dokonania świadczą nie tylko o ciężkiej i wytrwałej pracy, ale również o dużej dojrzałości - powiedział starosta Krzysztof Lis wręczając Mateuszowi list gratulacyjny oraz nagrodę. - Odniesiony sukces to powód do satysfakcji oraz inspiracja dla innych. Życzę aby nie zabrakło ci energii i zapału w dalszym zdobywaniu wiedzy, a jej odkrywanie dostarczało wiele radości.

Zaraz potem w sali obrad pojawili się dyrektorzy szkół dla których organem prowadzącym jest Powiat Szczecinecki. Również oni usłyszeli wiele ciepłych słów ze strony Zarządu. Wszystko oczywiście za sprawą znakomitych wyników tegorocznych matur, które stały się tematem dalszej części posiedzenia.

- Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, nauczycieli i oczywiście was drodzy państwo, bo te wyniki to efekt pracy zespołowej – podkreślił starosta Krzysztof Lis. – Bardzo dziękujemy wam za zaangażowanie, ponieważ progres w stosunku do lat poprzednich jest bardzo widoczny.

Ze szczegółowymi wynikami matur można zapoznać się TUTAJ.

12 lipca zakończyły się prace związane z budową Powiatowego Centrum Sportu, dlatego też w jednym z kolejnych punktów Zarząd podjął decyzję odnośnie do wcześniejszego uregulowania zobowiązania wobec wykonawców rzeczonej inwestycji – firmy TAMEX Obiekty Sportowe S.A. z Warszawy oraz Zakładu Ogólnobudowlanego Andrzej Byszewski z Chojnic.

Nieco później Zarząd przyjął sprawozdanie końcowe oraz zatwierdził rozliczenie dotacji z wykonania zadania publicznego pn. „Poprawa jakości usług w Hospicjum im. Św. Franciszka z Asyżu w Szczecinku realizowanego przez Hospicjum.

Kolejna kwestia dotyczyła zakupu dwóch busów oraz jednego autobusu dla jednostek organizacyjnych Powiatu. W pierwszym przypadku Zarząd zdecydował o unieważnieniu postępowania i wszczęciu następnego, zaś w drugim o jego zaakceptowaniu łącznie z koniecznością zwiększenia środków na ten cel.

W dalszej części zatwierdzono wykonanie prac dodatkowych przy takich inwestycjach jak budowa zadaszenia boiska wielofunkcyjnego przy ZS Nr 1 im. KEN w Szczecinku oraz przebudowa drogi powiatowej Nr 3581Z Drężno-Stepień wraz z przebudową obiektu inżynierskiego.

Zwiększono także środki na w ramach rezerwy oświatowej na zakup sprzętu do Powiatowego Centrum Sportu. Zarząd zaakceptował również propozycję projektu pn. „Mobilne Pogotowie Ekologiczne – rozwój bazy dydaktycznej Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior - Zespołu Placówek Oświatowych w Szczecinku”.

Tego dnia zaakceptowano następujące projekty uchwał Rady Powiatu:

* o zmianie uchwały w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Szczecineckiego na rok 2024; o zmianie uchwały w sprawie przyjęcia „Wieloletniego Programu Inwestycyjnego Powiatu Szczecineckiego na lata 2024 – 2025;

* w sprawie uchwalenia zmiany wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Szczecineckiego na lata 2024 – 2036;

* w sprawie ustalenia kierunku działania Zarządu Powiatu Szczecineckiego dotyczącego poręczenia przez Powiat Szczecinecki spłaty kredytu w rachunku bieżącym, który zostanie zaciągnięty przez Szpital w Szczecinku Sp. z o.o;

Podjęto również poniższe uchwały Zarządu:

* w sprawie dokonania zmian w planie dochodów i wydatków budżetu Powiatu Szczecineckiego na rok 2024;

* w sprawie przyjęcia darowizny rzeczowej od Stowarzyszenia „Wyprzedzić czas”, która zostanie bezpośrednio przekazana dla Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie;

* zmieniającą uchwałę w sprawie ustalenia liczby oddziałów klas pierwszych oraz liczby uczniów przyjmowanych do klas pierwszych w szkołach prowadzonych przez Powiat Szczecinecki w roku szkolnym 2024/2025;

* w sprawie powołania komisji egzaminacyjnych dla nauczycieli ubiegających się o awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego.

Tekst: Piotr Rozmus - rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego

Foto główne: Sławomir Włodarczyk