Od 1 kwietnia autobusy pojadą ulicą Mickiewicza

Miasto z Wizją / 24.03.2019 / Komentarze
Duże zmiany w rozkładzie jazdy Komunikacji Miejskiej. Linią nr 5 do Czarnoboru, Godzimierza i Marcelina

Szczecinecka Komunikacja Miejska od kilku miesięcy prowadzi intensywne prace nad zmianami w funkcjonowaniu i usprawnianiu swoich usług przewozowych. Teraz przyszedł czas na kolejne modyfikacje. Tym razem dotyczą one rozkładów jazdy autobusów. Nowe rozkłady obowiązywać będą od 1 kwietnia.

- Najważniejszą zmianą jest zwiększenie częstotliwości kursowania autobusów linii nr 1 i 2 – mówi "Miastu z Wizją" Tomasz Merk, prezes Komunikacji Miejskiej. - Jednocześnie dokonamy pewnych przesunięć na liniach, których odcinki tras pokrywają się z trasami autobusów właśnie linii nr 1 i 2 tak, aby uniknąć jazdy jeden za drugim. Działania te mają na celu skrócenie czasu oczekiwania na przystanku na przyjazd autobusu. Zmianie ulegną także rozkłady jazdy linii nr 1 w obrębie Trzesieki, linii nr 3 w Parsęcku oraz linii nr 07, 7 i N.

- Budujemy także na nowo linię nr 6. Przebiegać ona będzie tak jak obecnie od ul. Białogardzkiej, następnie przez ul. Polną, Kościuszki i Ordona. Następnie przy kościele NMP skręci w ul. Mickiewicza, później w ul. Piłsudskiego  i dalej ul. Szczecińską pojedzie w kierunku Świątek. Autobus będzie zatrzymywał się na istniejących przystankach i dodatkowo przy basenie. Przystanki przy Urzędzie Skarbowym i OSiR-ze powstaną nieco później. W drodze powrotnej autobus nie będzie jak dotychczas skręcał w ul. Gdańską, ale wróci ul. Szczecińską i Mickiewicza. Na rondzie przy kościele NMP skręci w prawo i pojedzie ul. Wyszyńskiego i dalej ul. Jana Pawła II. Wraz z wprowadzeniem zmian w trasie linii nr 6 zwiększona zostanie także częstotliwość kursowania autobusów.

To nie jedyne planowane zmiany, które zaczną obowiązywać od kwietnia. Kolejne z nich dotyczą linii nr 8 i 14, które zostaną połączone w jedną linię nr 5. Zmiana ta podyktowana jest budową drogi S11 i wynika z planowanego zamknięcia ul. Słupskiej. Trasa linii nr 5 od 1 kwietnia do momentu zamknięcia ul. Słupskiej będzie przebiegać od Czarnoboru i Godzimierza, poprzez Marcelin  i dalej ul. Cieślaka, Armii Krajowej, Wyszyńskiego, Szafera, Jana Pawła II i dalej ul. Kościuszki i Kosińskiego aż do pętli na osiedlu Zachód.

Z kolei po zamknięciu ul Słupskiej „piątka” pojedzie następującą trasą: Czarnobór, Godzimierz, Marcelin, objazd wzdłuż obwodnicy do ul. Koszalińskiej i Kołobrzeskiej, do pętli przy ul. Białogardzkiej. Tu zakończy swój bieg. Na pętli pasażerowie będą mogli dokonać przesiadki w celu kontynuowania podróży.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk