Od dziś tanieją bilety do Turowa, Parsęcka i Żółtnicy!

Miasto z Wizją / 01.09.2016 / Komentarze
To efekt porozumienia pomiędzy szczecineckim UM a Gminą Szczecinek

W środę, 31 sierpnia Urząd Miejski zawarł porozumienie z Gminą Szczecinek dotyczącą transportu zbiorowego. W jego wyniku mieszkańcy okolicznych miejscowości za przejazdy zapłacą mniej. Nowy cennik zaczął obowiązywać od dziś, 1 września.

Od tego też czasu obowiązują jednolite stawki za przejazdy autobusami  Komunikacji Miejskiej na terenie Szczecinka i terenach podmiejskich. Tym samym teraz na trasach do miejscowości Turowo, Parsęcko i Żółtnica korzystając z usług przewoźnika za bilet normalny jednoprzejazdowy zapłacimy 3 zł (dotychczas cena biletu wynosiła 3,40 zł), natomiast bilet ulgowy będzie nas kosztował 1,50 zł (wcześniej jego cena wynosiła 1,7 zł).

Dodajmy, że na wspomnianych trasach od dziś można korzystać z pozostałych biletów  - dobowych oraz miesięcznych - obowiązujących dotychczas na terenie miasta Szczecinek. Zakupione bilety na linie podmiejskie zachowują swoja ważność do wyczerpania nakładu. Ponadto do końca września wszyscy pasażerowie, którzy wciąż posiadają niewykorzystane bilety jednorazowe oraz miesięczne zakupione po starej cenie, mają możliwość ich wymiany wraz z otrzymaniem zwrotu różnicy w cenie pomiędzy biletami. Zwroty biletów przyjmowane są w kasie KM przy ul. Cieślaka 6A od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 14.00.

Poniżej przestawiamy nowy cennik KM obowiązujący od 1.09 na trasach do wspomnianych miejscowości.

Tekst, foto: Marzena Góra