Od początku roku uruchomili 178 pojazdów

Miasto z Wizją / 25.05.2018 / Komentarze
Strażnicy miejscy regularnie pomagają kierowcom w odpaleniu aut

Strażnicy miejscy właściwie codziennie są proszeni przez mieszkańców Szczecinka o pomoc. Telefony z prośbą o interwencję dotyczą m.in. bezpańskich czy rannych zwierząt, zakłócania porządku czy aktów wandalizmu. Wśród zgłaszających dużą liczbę stanowią także kierowcy, którzy mają problemy z uruchomieniem swoich pojazdów. Zawsze jednak mogą liczyć na pomoc funkcjonariuszy, którzy tego typu interwencje podejmują w okresie zimowym. Ale nie tylko.

- Od 1 stycznia za pomocą startera przekazanego przez starostę strażnicy pomagali w uruchomieniu 178 pojazdów – mówi Grzegorz Grondys. - Największą ilość samochodów, które odpalano odnotowaliśmy w największe mrozy. 28 lutego pomogliśmy odpalić 11 samochodów, a 1 marca było to 15 pojazdów w ciągu jednego dnia.

- Najwięcej samochodów uruchamiano na ulicy Koszalińskiej – 18  oraz na ulicy Polnej – 13 samochodów. Markami samochodów, które były najczęściej uruchamiane w ten sposób były Volkswageny –28 a następnie Ople – 18

Podobne interwencje podejmowane są przez funkcjonariuszy również w wiosną i latem. Przypominamy, że każdy w podobnej sytuacji może skorzystać z bezpłatnego numeru alarmowego do Straży Miejskiej – 986.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Jarosław Dudek