Oddaj głos na Annę Englisz

Miasto z Wizją / 18.03.2019 / Komentarze
Dietetyk ze Szczecinka nominowana do udziału w ogólnopolskim plebiscycie "Kobieta z pasją 2018"

Magazyn „Moje mieszkanie” ogłosił plebiscyt, w ramach którego internauci – dzięki oddanym głosom - mogą wybrać laureatkę, która otrzyma tytuł „Kobiety z pasją 2018”. Prowadzony jest on w dwóch kategoriach – „Najpiękniejsze dekoracje domu” i „Gotuj z pasją”. Wśród nominowanych znalazła się także mieszkanka naszego miasta. O tytuł „Kobiety z pasją” walczy m.in. dietetyk Anna Englisz. Jej wyjątkowe przepisy publikujemy regularnie na naszym portalu. Prowadzi ona również popularnego bloga kulinarnego www.napolslodko.pl. Jej porad dotyczących zdrowego odżywiania możemy często posłuchać także  w radiowej „Jedynce” oraz przeczytać w rozmaitych czasopismach.

Każdy z nas może oddać na nią swój głos. Aby to zrobić, wystarczy jedynie odwiedzić stronę  https://www.facebook.com/events/1193133437539977/permalink/1193375787515742/, a następnie z listy wszystkich nominowanych pań wybrać odpowiednią pozycję i oddać głos na mieszkankę Szczecinka. Głosowanie potrwa do 28 marca.

W 2015 roku Anna Englisz, mieszkanka naszego miasta, a zarazem dietetyk z dwunastoletnim doświadczeniem, postanowiła pomóc tym, którzy szukają sprawdzonych metod walki z cukrzycą. Wówczas powstał blog, na którym znajdziemy nie tylko smaczne, ale przede wszystkim odpowiednie przepisy na dania dla osób zmagających się z tą chorobą. Pani Anna, specjalista z zakresu nauk o żywieniu człowieka, ukończyła Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji oraz Studium Pedagogiczno-Psychologiczne SGGW w Warszawie. Teraz podpowiada swoim czytelnikom, jak wykorzystać jedzenie do walki o swoje zdrowie.

- Pomysł na założenie bloga zrodził się z potrzeby, ponieważ mój partner życiowy choruje na cukrzycę typu 1 czyli insulinozależną. Blog powstał – z racji zawodu, który wykonuję - również z zamiłowania do gotowania i zdrowego odżywiania – mówi nam Anna Englisz. - Kilka lat temu szukałam przepisów na dania dla cukrzyków, czyli te przygotowane z produktów pełnoziarnistych, bez dodatku cukru, o niskim indeksie glikemicznym. Nie znalazłam takich, które byłyby odpowiednie dla diabetyka, więc zaczęłam wymyślać je sama. I oczywiście testować. Dzięki temu nazbierałam dużo ciekawych przepisów, którymi postanowiłam podzielić się z czytelnikami.

Odwiedzając bloga „Na pół słodko” pod adresem www.napolslodko.com, znajdziemy tu zarówno mnóstwo różnorodnych przepisów, jak również porad dotyczących zdrowego odżywiania. Jak przyznaje autorka bloga, to miejsce dla osób, które z wyboru lub nie rezygnują z jedzenia cukru, przetworzonej żywności, rafinowanych mąk i szukają zamienników dla tych produktów.  Wszystko po to, aby jeść smacznie i zdrowo.

Tekst: Marzena Góra