Oddali hołd żołnierzom poległym na frontach II wojny światowej

Miasto z Wizją / 01.09.2017 / Komentarze
1 września 1939 roku 78 lat później

Dziś (piątek 1 września) w samo południe na terenie kwatery wojskowej na Cmentarzu Komunalnym, mieszkańcy Szczecinka, harcerze, młodzież szkolna, kombatanci, parlamentarzyści, władze samorządowe miasta i powiatu, żołnierze Wojska Polskiego, policjanci, strażacy, strażnicy miejscy i funkcjonariusze Służby Więziennej, oddali hołd bohaterom tragicznych wydarzeń sprzed 78 laty.

Po wysłuchaniu hymnu państwowego głos zabrał Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis. Starosta przypomniał najważniejsze historyczne daty z wojny obronnej 1939 roku.

- Dziś w 78 rocznicę wybuchu II wojny światowej my mieszkańcy powiatu szczecineckiego oddajemy hołd bohaterskim żołnierzom września i tym wszystkim, którzy oddali swoje życie za wolną ojczyznę. Chwała Bohaterom! - zakończył swoje wystąpienie Krzysztof Lis.

Po odmówieniu modlitwy za poległych w obronie ojczyzny przez o. Arkadiusza Sojkę, delegacje złożyły pod pomnikiem wieńce i wiązanki kwiatów. Uczyniono to również pod obeliskami upamiętniającymi Lotników Alianckich i Żołnierzy Armii Krajowej.