Ogrodowa znów stanie do przetargu

Miasto z Wizją / 18.12.2017 / Komentarze
Miasto nie rezygnuje z wyremontowania "polnego" traktu

Niedawno ratusz ogłosił przetarg na przebudowę ul. Ogrodowej. Nic dziwnego, bo część traktu położonego niemal w centrum miasta jest mocno zaniedbany, z okazałymi dołami i tworzącymi się tam kałużami.

Niestety, nikt nie podjął się tego zadania. Nie ma się jednak, co dziwić. Pod koniec roku firmy mają pełne portfele zamówień a część z nich, tych okolicznych, zaangażowanych jest jako podwykonawcy w budowę obwodnicy Szczecinka w ciągu drogi ekspresowej S11.

Jednak miasto nie zamierza rezygnować i jak nam powiedział wiceburmistrz Daniel Rak, niebawem przetarg zostanie powtórzony.

- Firmy naprawdę mają pełne portfele zamówień i dlatego piłka jest po ich stronie - potwierdza nasz rozmówca. - Jako przykład podam, że aż trzykrotnie prowadziliśmy przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej przebudowy tej ulicy. Dopiero za trzecim razem się udało, wcześniej nie było chętnych.

- Oprócz remontu ulicy (część z niej będzie stanowiła szlak pieszo - rowerowy) uporządkujemy też problem z wodami deszczowymi a teren oświetlimy. Budynek starej pralni ma zostać wyburzony. Zrewitalizujemy, zatem cały ten kwartał (niezabudowane działki są własnością prywatnego inwestora - dop. red.).

Jak ujawnił nam D. Rak, pieniądze przeznaczone na remont ul. Ogrodowej, niewykorzystane w pierwszym przetargu, trafiły już do wolnych środków budżetowych, ale są "znaczone" i odłożone na zabezpieczenie drugiego przetargu.

- Planujemy ogłosić go na początku przyszłego roku - kończy nasz rozmówca.