OHP daje szansę i pomoże przyszłym uczniom

Miasto z Wizją / 12.08.2016 / Komentarze
Nabór do gimnazjum i ZSZ

Osoby dorosłe, które z różnych powodów nie skończyły edukacji szkolnej, mogą liczyć na pomoc Ochotniczego Hufca Pracy w Szczecinku.

Nasz OHP we współpracy z Gimnazjum dla Dorosłych przy ul. Wiatracznej ogłosił właśnie nabór do gimnazjum z jednoczesnym przyuczeniem do wykonywania określonej pracy. Ponadto w porozumieniu z Zespołem Szkół nr 2 im. Warcisława IV prowadzi nabór chętnych do podjęcia nauki w pierwszej klasie zasadniczej szkoły zawodowej w roku szkolnym 2016/2017.

Przyszli uczniowie kształcić się będą m.in. w zawodach: kucharz, sprzedawca, cukiernik, fryzjer, ślusarz, stolarz, lakiernik oraz mechanik pojazdów samochodowych.

Hufiec, w czasie pobierania nauki zapewnia opiekę wychowawczą, udział w turniejach, konkursach, zawodach nie tylko sportowych oraz ciekawych projektach współfinansowanych przez Unię Europejską.

O szczegółach tego pożytecznego przedsięwzięcia można dowiedzieć się od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 15 odwiedzając siedzibę Hufca Pracy przy ul. Kościuszki 47-49 (Zakład Obsługi Nieruchomości Powiatu Szczecineckiego ). Można też zadzwonić pod nr tel.: 94 712 79 40 bądź napisać maila: hp16-9@ohp.pl

Jak nas poinformowano w Hufcu, zapisy chętnych do podjęcia nauki są już prowadzone.