Orzeł Eksportu za innowacje dla Kronospan
- Aktualności
Kronospan odebrał w Szczecinie nagrodę dziennika Rzeczpospolita w konkursie Orły Eksportu w województwie zachodniopomorskim w kategorii Innowacyjny Produkt Eksportowy. Nagrodzonym produktem jest płyta Kronospan MDF Plus Extra.
Kronospan do konkursu Orły Eksportu zgłosił swój produkt specjalny, którego zastosowanie i funkcje będą prezentowane już wkrótce w nowo budowanym centrum szkoleniowo - ekspozycyjnym przy ul. Pilskiej.
Płyta meblowa MDF Plus Extra jest produktem eksportowym Kronospan najwyższej jakości. Zaspokaja wymagania wyrafinowanych klientów na całym świecie. Została wyprodukowana w odpowiedzi na potrzeby rynku. Projektanci i technolodzy Kronospan stworzyli produkt, który spełnia wysokie wymagania klientów, którzy frezują, lakierują i oklejają MDF bardzo cienkimi foliami. Realizacja tego projektu została przeprowadzona w zakładzie Kronospan Szczecinek, którego specjaliści posiadają ponad 20-letnie doświadczenie w produkcji płyt MDF. Nieustannie pracują nad udoskonalaniem produktu oraz nad wprowadzaniem innowacji, będących odpowiedzią na wysokie potrzeby klientów rynków międzynarodowych, zarówno w kwestiach technologicznych, parametrów, jak i dekorów.
Surowiec drzewny, stosowany do produkcji MDF Plus Extra charakteryzuje się wysoką jakością i stabilnością. Pochodzi wyłącznie z drewna certyfikowanego. Powierzchnia płyty posiada niezwykle gładką powierzchnię - porównywalną do szyby.
Jak powiedział Członek Zarządu Kronospan Szczecinek, Krzysztof Aleksandrowicz, odbierając nagrodę z rąk Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Olgierda Geblewicza: Nieustannie pracujemy nad wprowadzaniem innowacji, nad udoskonalaniem naszych technologii i produktów. To nasz priorytet. Sukcesy, jakie osiągamy są możliwe dzięki temu, że działamy w ramach międzynarodowej grupy Kronospan i korzystamy z jej bogatego know - how.
Kronospan prowadzi również działania, związane z rozwojem branży drzewnej oraz edukacją specjalistów. Buduje w Szczecinku nowoczesne centrum szkoleniowo – ekspozycyjne oraz utworzył klaster meblowy. Z inicjatywy i przy patronacie Kronospan powstaje w Szczecinku zamiejscowy Wydział Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej. Firma jest też patronem klasy o profilu drzewnym w Zespole Szkół Technicznych.
Grupa Kronospan jest obecna w wielu krajach. Prowadzi produkcję płyt drewnopochodnych w ponad 40 zakładach na całym świecie, ale jeśli chodzi o eksport, najważniejszy dla firmy jest rynek europejski. Innowacyjność technologii i produktów to sprawy kluczowe dla Kronospan.
Krzysztof Aleksandrowicz dodaje: Jesteśmy przekonani, że tylko nieustanny rozwój i innowacje są motorem rozwoju. Robimy to wszystko, ponieważ dla nas priorytetem są nasi klienci. Pracujemy nad udoskonaleniem serwisu, aby klienci otrzymywali produkty najwyższej jakości w możliwie najkrótszym czasie.
Obecnie wielki sukces branży meblarskiej meblarskiej wynika ze współpracy z branżą drzewną. Meblarstwo może liczyć na wysokiej jakości materiały i komponenty do produkcji mebli, ma też dostęp do najnowszych technologii. Kronospan ma w tym swój bardzo poważny udział. Co czwarty mebel w Polsce jest wyprodukowany z najwyższej jakości płyt Kronospan.
Materiał promocyjny
Foto: Sławomir Włodarczyk/Kronospan