Ósmoklasiści poznali wyniki tegorocznych egzaminów

Miasto z Wizją / 24.06.2019 / Komentarze
W Szczecinku średnia z egzaminu lepsza niż w kraju

Tegoroczni młodzi absolwenci szczecineckich szkół podstawowych mogą mieć powody do zadowolenia. Uczniowie poznali już wyniki tegorocznych egzaminów ósmoklasistów, do których podeszli w kwietniu. Okazuje się, że łączne procentowe wyniki ze szczecineckich placówek są tylko nieznacznie niższe na tle kraju, za to przewyższają średnią uzyskaną w województwie zachodniopomorskim.

Dzieci zmierzyły się z zadaniami, które miały na celu sprawdzenie ich wiedzy z języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego. Szczecineccy absolwenci z języka polskiego uzyskali średnią 61,15 % (w województwie – 59,09 %). Z matematyki zdobyli 42,62 % (w województwie – 40,02 %), z j. angielskiego 58,09 % (w województwie – 56,71 %), z j. niemieckiego 42,67 % (w województwie – 40,64 %).

Najwyższym uśrednionym wynikiem z j. polskiego mogą pochwalić się tegoroczni ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 (64,47 %). Osiągnęli oni również najwyższy łączny procentowy wynik z matematyki (49,69 %). Z językiem angielskim najlepiej poradzili sobie uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 (62,68 %), natomiast z j. niemieckim – uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 (52 %).

Z kolei wśród szkół niepublicznych z językiem polskim (77,13 %) i j. angielskim (85,45 %) lepiej poradzili sobie tegoroczni absolwenci Szkoły Podstawowej STO. Z matematyki natomiast większą wiedzą wykazali się uczniowie Szkoły Podstawowej przy Prywatnym LO.

Tekst: Marzena Góra