Ostatni dzień na wybranie lokalizacji łąki kwietnej

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 02.05.2021 / Komentarze
Trwa internetowe głosowanie. Każdy z nas może podzielić się swoim wyborem

Mieszkańcy, którzy jeszcze nie oddali swojego głosu i nie wskazali, gdzie chcieliby widzieć realizacje kolejnego projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego, mają na to ostatni dzień. Mowa o łąkach kwietnych, które mają zostać zlokalizowane na terenie naszego miasta. Zanim jednak tak się stanie, urzędnicy poprosili mieszkańców o to, aby pomogli oni wybrać najlepsze miejsce do ich zasadzenia. W minionym tygodniu ruszyła internetowa sonda, gdzie każdy może podzielić się swoim wyborem.

- Wspominaliśmy już wcześniej, że chcielibyśmy jakby jeszcze raz poddać pod głosowanie tę inicjatywę – mówi "Miastu z Wizją" wiceburmistrz Maciej Makselon. - Ona zyskała akceptację mieszkańców w zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Natomiast inicjator tego pomysłu dał nam wolna rękę do tego, żeby wybrać, gdzie te łąki kwietne zlokalizować. A my z kolei chcielibyśmy ten wybór przekazać mieszkańcom.

Urzędnicy uruchomili sondę, w której mieszkańcy będą mogli wybrać jedną z czterech lokalizacji. Te lokalizacje znajdują się przy ul. Warcisława, ul Wyszyńskiego, ul. Jana Pawła (w okolicach ul. Podwale) oraz przy ul. Mariackiej. Każdy z mieszkańców może oddać jeden głos.

- Mamy zabudżetowane 1 tys. m2 łąki, więc wygrana lokalizacja pochłonie ten nasz budżet. Jeśli zostanie jeszcze trochę tych m2, to będziemy starali się gdzieś jeszcze taką łąkę kwietną zlokalizować. Czas na oddanie głosu, w którym miejscu chcielibyśmy widzieć łąkę kwietną, mija w przyszły wtorek wraz z końcem dnia. Taką łąkę będziemy siać do końca maja, więc lada chwila powinny pokazywać się pierwsze kwiaty. Gorąco zachęcam raz jeszcze do podzielenia się swoim wyborem co do jej lokalizacji – dodaje Maciej Makselon.

Swój głos można oddać TUTAJ. Czas na to mamy do dzisiaj (4 maja) do północy. /zr/