Oświadczenie burmistrza Szczecinka dot. wyroku sądu

• Tv
Miasto z Wizją / 05.12.2019 / Komentarze
Teraz ze sprawą zapozna się koszaliński Sąd Okręgowy

Dziś (4 grudnia) w Sądzie Rejonowym w Szczecinku swój finał miała opisywana przez nas wielokrotnie sprawa dotycząca kursów języka angielskiego. Więcej na ten temat można przeczytać m.in. w artykule „Gra paragrafami, czyli angielski w sądzie” oraz „Angielski w sądzie. Teraz tłumaczyć się musi prokuratura”. Sędzia wydał wyrok 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Przed południem na dziedzińcu ratusza odbył się krótki briefing prasowy, w trakcie którego główny specjalista ds. promocji i kontaktów z mediami odczytał oświadczenie burmistrza Daniela Raka w tej. Dzisiejszy wyrok jest nieprawomocny, a tym samym wciąż burmistrz Daniel Rak uznawany jest za niewinnego. Zapowiedział on także odwołanie się od dzisiejszej decyzji sądu.

„Pan burmistrz nie zamierza dyskutować  i podważać dzisiejszych rozstrzygnięć sądu. Pomimo to, głęboko się z nimi nie zgadza. Burmistrz Daniel Rak od początku procesu podkreślał, że w przedmiotowej sprawie czuje się niewinny i nadal to oświadczenie podtrzymuje. Niezwłocznie po zapoznaniu się z uzasadnieniem wydanego wyroku wniesione zostanie odwołanie od dzisiejszego wyroku do Sądu Okręgowego w Koszalinie. Jesteśmy przekonani, że sąd odwoławczy przychyli się do podniesionej w nim argumentacji i oddali wszystkie zarzuty prokuratury.

Dzisiejszy wyrok jest nieprawomocny i w świetle obowiązującego prawa Burmistrz Miasta Szczecinek jest niewinny. Chciałbym poinformować wszystkich mieszkańców Szczecinka, że Urząd Miasta funkcjonuje w normalnym trybie. Dzisiejszy wyrok nie ma żadnego wpływu na pracę poszczególnych wydziałów i urzędników.”

Pełna treść oświadczenia w materiale wideo.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra