Parkowa otwarta dla ruchu pojazdów

Miasto z Wizją / 18.12.2017 / Komentarze
Po blisko dwumiesięcznych pracach remontowych ruch w tym miejscu został już przywrócony

Wraz z początkiem listopada rozpoczęły się prace w obrębie kłopotliwej dla kierowców ul. Parkowej. To kolejna mała rewolucja komunikacyjna w centrum miasta. W jej efekcie wspomniana ulica została poszerzona. Pojawiło się tu również niewielkich rozmiarów rondo – na skrzyżowaniu z ul. Ordona, które ma usprawnić ruch w tym miejscu i ułatwić kierowcom wyjazd z podporządkowanej  uliczki.

Dla wszystkich zmotoryzowanych mieszkańców mamy dobrą wiadomość – ul. Parkowa właśnie została udostępniona dla ruchu samochodów. Tym samym nie muszą już oni nadrabiać drogi chcąc dostać się na ul. Jana Pawła II. Ruch w tym miejscu bowiem już został przywrócony. Przypomnijmy, że zmiany te wpisują się w zadanie inwestycyjne pn. „Poprawa układu komunikacyjnego w centrum Miasta Szczecinek”.

Jakie zmiany zostały tu wprowadzone podczas prac budowlanych? Wyjątkowo wąska dotychczas jezdnia na ul. Parkowej została na całej długości poszerzona o 40 cm, a tym samym jezdnia ma tu teraz szerokość 5 m. Została ona poprowadzona delikatnym łukiem tak, aby „ominąć” sąsiadujące z nią budynki.

Kolejną nowością jest pojawienie się niewielkiego ronda w obrębie ul. Parkowej przy skrzyżowaniu z ul. Ordona. Z kolei sama ul. Parkowa została jednocześnie skomunikowana z ul. Junacką jezdnią biegnącą przy nowo powstającym w tym miejscu centrum handlowym.

Tekst, foto: Marzena Góra