Pasjonaci e-sportu spotkali się w kinie

Miasto z Wizją / 03.05.2017 / Komentarze
W Mistrzostwach FIFA kolejny raz rywalizuje 128 zawodników

Hol szczecineckiego kina na długie godziny zmienił się w prawdziwy salon gier. To za sprawą rozgrywanego tu turnieju o Mistrzostwa Szczecinka FIFA 17. Jest to już czwarte tego typu wydarzenie zorganizowane przez zdeklarowanych miłośników gier i e-sportu, skupionych wokół klubu „Szczecinek Games”.

O tym, że fanów tego typu rozrywek w naszym mieście zdecydowanie nie brakuje mogliśmy się przekonać odwiedzając dziś (3 maja) kino Wolność. Przed południem przed monitorami zasiedli pierwsi zawodnicy, walczący o miano mistrza. Droga po ten tytuł jednak nie jest łatwa, bowiem łącznie swoich sił w grze FIFA spróbuje 128 graczy – nie tylko ze Szczecinka, ale także m.in. z Gdańska, poznania, Szczecina, Miastka, Koszalina czy z Wałcza.

- Już po raz czwarty, jak co roku 3 maja, organizujemy Mistrzostwa Szczecinka w grę FIFA. I jak co roku udział w imprezie bierze 128 graczy. Coraz częściej są to osoby spoza Szczecinka co pokazuje, że turniej nabiera rangi wojewódzkiej – mówi nam Paweł Kwiecień, organizator turnieju. – Poziom reprezentowany przez zawodników z roku na rok na pewno jest coraz wyższy. Udział w spotkaniu bierze m.in. mistrz Polski z ubiegłych lat, są tu również zawodnicy z innych klubów, którzy zajmują się właśnie e-sportem i przyjechali do nas na turniej. To pokazuje, ze nasza impreza nabiera już jakiejś rangi i jest rozpoznawalna w Polsce.

E-sportowe rozgrywki będą trwały do późnego popołudnia. Mistrzostwa rozgrywane będą w kinowym holu do eliminacji półfinałowych. Następnie wszyscy przeniosą się do sali widowiskowej, gdzie będą mieli okazję obejrzeć finałową grę na dużym ekranie, przyglądając się umiejętnościom najlepszych graczy.  Dodajmy, że zawodnicy walczą nie tylko o tytuł, ale również o nagrodę rzeczową, którą w tym roku jest konsola PlayStation 4.

Tekst, foto: Marzena Góra