Pętla Wilczkowska. Nowa ścieżka rowerowa już otwarta

Miasto z Wizją / 10.09.2015 / Komentarze
Punktualnie o godzinie 11:00 dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych - Sławomir Cichoń - oraz Burmistrz Szczecinka - Jerzy Hardie-Douglas - oficjalnie otworzyli ścieżkę rowerową wokół jeziora Wilczkowo.
"Pętla Wilczkowska", bo tak się oficjalnie nazywa nasz nowy szlak rowerowy, rozpoczyna się od mostku przy Mulistym Potoku i przebiega malowniczym duktem przez  Rezerwat Przyrody "Dęby Wilczkowskie" oraz terenami leśnictwa Janowo.

Będzie to na pewno znakomita alternatywa dla nieco przepełnionej już obecnie ścieżki rowerowej, prowadzącej wokół j. Trzesiecko.

Dzięki staraniom nadleśnictwa  rowerzyści oraz biegacze otrzymali na zakończenie lata bardzo sympatyczny i stosunkowo niedrogi prezent - koszt budowy nie przekroczył 18 tysięcy złotych.

Nowy szlak rowerowy to prawie 9 dodatkowych kilometrów leśnej trasy, która jest naturalnym uzupełnieniem  naszej oferty turystyczne i z pewnością ucieszy wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku w naszym mieście.

W przyszłym roku Nadleśnictwo Szczecinek zamierza wybudować przy nowej ścieżce  wiaty oraz miejsca postojowe dla rowerów. My z kolei już dzisiaj zapraszamy mieszkańców Szczecinka na przejażdżkę. Naprawdę warto!

inf. , fot. Tomasz Czuk
(PA)