Pięciu chętnych na budowę łącznika ulic Kołobrzeskiej i Polnej

Miasto z Wizją / 21.05.2020 / Komentarze
Bardzo przystępne oferty - będzie budowa

Pod koniec kwietnia ratusz ogłosił przetarg na budowę nowej ulicy łączącej ul. Kołobrzeską z ul. Polną wraz z budową ronda w ciągu ul. Kołobrzeskiej. Dziś otwarto oferty.

- Oferty budowy łącznika jako nowej ulicy złożyło nam pięć firm - mówi "Miastu z Wizją" Tomasz Kołosowski, główny specjalista ds. zamówień publicznych Urzędu Miasta.

- Najtańsza oferta opiewa na kwotę prawie 1,9 mln zł (firma - ZUT Jan Bańkiewicz), z kolej najdroższa złożona przez firmę "Domar" z Biesiekierza koło Koszalina to 2,77 mln zł. Niebawem komisja przetargowa rozstrzygnie postępowanie i będzie można przystąpić do realizacji inwestycji.

Budowa nowej ulicy w Szczecinku została dofinansowana z rządowego programu - Funduszu Dróg Samorządowych kwotą ponad 1,8 mln zł. Roboty powinny ruszyć w czerwcu. Finał inwestycji zaplanowano w przyszłym roku.

Nowa ulica będzie dwukierunkową, wyposażoną w kanalizację, oświetlenie, ciąg pieszo-rowerowy i miejsca postojowe.