Pieniądze na modernizację infrastruktury sportowej

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 05.05.2021 / Komentarze
Do Szczecinka, Wierzchowa, Grzmiącej i Barwic trafi 80 tys. zł

Ponad 80 zachodniopomorskich samorządów skorzysta ze środków Urzędu Marszałkowskiego przeznaczonych na modernizację lokalnej infrastruktury sportowej. Władze samorządu województwa zabezpieczyły na ten cel 1,5 mln zł. Dzięki tym środkom możliwe będą m.in. remonty boisk sportowych, stadionów piłkarskich, sal gimnastycznych, siłowni plenerowych czy hal sportowych.

Pieniądze (po 20 tys. zł) trafią też do gmin powiatu szczecineckiego.

Starostwo Powiatowe otrzymało środki na przebudowę boiska do sportów plażowych wraz z wyposażeniem przy Zespole Szkół nr 2. Z kolei w Grzmiącej zmodernizowana zostanie trybuna na stadionie piłkarskim. W Wierzchowie i Turowie wyremontują szatnie przy boiskach "Orlik", a Barwice przeznaczą środki na poprawę infrastruktury sportowej w gminie. Dotacja musi być wykorzystana do końca grudnia br.

– Pomoc, którą skierowaliśmy do lokalnych samorządów ma służyć zmianom bazy sportowej w regionie. Dobra infrastruktura to magnes dla dorosłych osób do większej aktywności ruchowej i zachęta dla dzieci do częstszego udziału w zajęciach sportowych. Wszystko to wpływa z kolei na lepszą kondycję zdrowotną naszych mieszkańców, a także wspiera system kwalifikacji uzdolnionej sportowo młodzieży do kadr wojewódzkich i ogólnopolskich – podkreśla marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Rok 2021 to kolejny rok, w którym Urząd Marszałkowski pokrywa zachodniopomorskim gminom i powiatom część kosztów budowy, modernizacji czy remontów infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.
Z przeznaczonych dla nich środków – 1,5 mln zł – skorzysta 81 lokalnych samorządów. Wielkość wsparcia wyniesie od 6 do 20 tys. zł.

„Program pomocy finansowej dla jednostek samorządu terytorialnego na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej” to przedsięwzięcie realizowane w latach 2002, 2005-2008 oraz ponownie od 2014 roku, po zakończeniu programu „Moje Boisko-Orlik 2012”. Wsparcie w ramach wszystkich poprzednich edycji Programu wyniosło prawie 10 mln zł. Umożliwiło ono realizację ponad sześćset różnych inwestycji poprawiających stan bazy sportowo-rekreacyjnej w regionie.

Tekst: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego/S. Włodarczyk

Foto: S. Włodarczyk