Pierwszy tydzień "Fotoferii" za nami

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 12.01.2021 / Komentarze
Mali uczestnicy każdego dnia wykazywali się wyjątkową kreatywnością

Każdego roku Samorządowa Agencja Promocji i Kultury zaprasza naszych najmłodszych mieszkańców do udziału w zimowych półkoloniach. Tym razem jednak, z powodu stanu zagrożenia epidemiologicznego, musiały przybrać one nieco inną formę. Nie oznacza to jednak, że dzieci musiały zrezygnować z corocznych feryjnych zabaw. Wręcz przeciwnie. Mogą wspólnie się bawić, dzielić pomysłami i ciekawie spędzać czas, z tym ze bez wychodzenia z domu. Do tego wystarczą im telefony lub aparaty, połączenie internetowe oraz własna wyobraźnia. Z kolei pomysły na kreatywne spędzanie czasu dostarczają im pracownicy Samorządowej Agencji Promocji i Kultury.

To właśnie oni zaprosili wszystkich uczniów szczecineckich szkół podstawowych do wspólnej zabawy podczas „Fotoferii z SAPiKiem”. - Na dzieci, biorące udział w Fotoferiach czeka 10 ciekawych zadań, których wykonanie umożliwi wzięcie udziału w zabawie, w której czekają naprawdę atrakcyjne nagrody. Będzie to m.in. rodzinna sesja zdjęciowa, elektryczne hulajnogi, hulajnogi freestyle'owe, rodzinne karnety do kina oraz wiele wyjątkowych nagród rzeczowych – informują organizatorzy.

Za nami pierwszy tydzień szczecineckich Fotoferii. Z jakimi zadaniami zmierzyli się ich uczestnicy? Pierwszego dnia dzieci miały okazję lepiej się poznać i przedstawić pozostałym współtowarzysza zabaw. Mogły to zrobić tworząc pierwszą literę swojego imienia. Materiał i wykonanie? Całkowicie dowolne! Tym samym już na starcie nasi najmłodsi mieszkańcy udowodnili, że mają nieograniczoną wręcz wyobraźnię. Z kolei drugiego dnia stanęło przed nimi nieco trudniejsze zadanie – stworzenie własnej gry. Oczywiście również na własnych zasadach. I to wyzwanie – jak się okazało – nie stanowiło dla nich żadnej trudności. Oprócz podzielenia się swoimi pomysłami z innymi, dzieci mogły także zaprosić do wspólnej zabawy rodziców i grać w swoje „planszówki” popołudniami z cała rodziną.

W połowie tygodnia uczestnicy Fotoferii mogli pochwalić się swoimi literackimi zdolnościami, tworząc własne wierszyki, dopisując kolejne wersy do „bazowej” rymowanki. Jak przyznają organizatorzy, kreatywność małych poetów zdecydowanie ich zaskoczyła. Kolejny dzień to… zabawa z papierem, czyli sztuka origami. Tu również pomysły na to, co można stworzyć ze zwykłej kartki, okazały się być nieograniczone. Z kolei ostatnim zadaniem w minionym tygodniu było pokazanie innym, co ciekawego dzieci widzą ze swojego okna. To jednak nie koniec wspólnych zabaw, bowiem właśnie trwa drugi tydzień feryjnej wspólnej zabawy. Wszystkich, którzy są ciekawi, jakie wyzwania czekają na dzieci w tym tygodniu, zapraszamy do śledzenia profilu SAPiKu na Facebooku.

/zr/