Pijana kobieta w windzie, kradzież i wybita szyba na przystanku KM

Miasto z Wizją / 10.10.2016 / Komentarze
86 interwencji Straży Miejskiej

W minionym tygodniu strażnicy miejscy podjęli 86 interwencji w stosunku do 105 osób.

- Za pomocą kamer monitoringu ujawniliśmy 28 zdarzeń, z czego w 26 przypadkach interwencję podejmowały nasze patrole - mówi "Miastu z Wizją" komendant Grzegorz Grondys.

W poniedziałek (3.10) po godz. 13.30 na dworcu PKS patrol legitymował młodego mężczyznę, będącego pod wpływem alkoholu, który spał na ławce. Po zakończeniu interwencji operator kamer w dalszym ciągu zwracał na niego uwagę prowadząc obserwację za pomocą monitoringu. W pewnym momencie dosiadł się do niego drugi młody mężczyzna, który wykorzystując jego stan, okradł go. Widać było jak wyciąga mu z ubrania portfel a następnie wyjmuje z portfela pieniądze a portfel z powrotem wkłada śpiącemu do kieszeni. Sprawcę kradzieży strażnicy ujęli na ul. 28 Lutego. Jak się okazało po rozmowie z poszkodowanym, rabuś ukradł 150 zł. Został przekazany Policji.

O zdarzeniu pisaliśmy w artykule:

We wtorek (4.10) po godz. 20 strażnicy podejmowali interwencję w szpitalu

- Bezdomna alkoholiczka jeździła windą pijąc piwo i oddając mocz na podłogę windy - mówi G. Grondys. - Kobieta była brudna i śmierdząca. Na miejscu okazało się, że jest to doskonale znana nam z wielu wcześniejszych interwencji osoba. Stała w windzie w kałuży moczu. Po wylegitymowaniu kobiecie nakazano posprzątać po sobie. Następnie zaczęła symulować chorobę, więc strażnicy zaprowadzili ją na SOR, gdzie została zbadana przez lekarza. Po stwierdzeniu, że nic jej nie dolega, została wyprowadzona z terenu szpitala. Po około godzinie patrol ponownie interweniował. Tym, razem takiego samego zachowania kobieta dopuściła się w przychodni lekarskiej przy ul. Polnej. Oddała tam mocz na podłogę windy i spożywała piwo. Z uwagi na jej wcześniejsze zachowania i czyny, których się dopuściła, wszystkie ośrodki dla bezdomnych w okolicy Szczecinka odmawiają jej przyjęcia. Kobieta została wyprowadzona z przychodni. W obu przypadkach zostaną na nią skierowane wnioski o ukaranie do sądu.

W niedzielę (10.10) przed godz. 9 patrol SM ujawnił wybitą szybę w przystanku komunikacji miejskiej.