Pijani leżący na ulicy, chodniku i w piwnicy

Miasto z Wizją / 19.06.2016 / Komentarze
Tydzień Straży Miejskiej - 110 interwencji

W ubiegłym tygodniu strażnicy miejscy podjęli 110 interwencji w stosunku do 140 osób.

- W tym 12 podjętych przez nasze patrole interwencji dotyczyło zdarzeń zarejestrowanych przez monitoring miejski - mówi "Miastu z Wizją" zastępca komendanta SM Jolanta Siemaszko.

W piątek (17.06) o godz. 15 operator monitoringu zauważył mężczyznę pijącego piwo na ulicy 28-go Lutego. Patrol udał się we wskazane miejsce i zastał tam człowieka, znanego z wielu wcześniejszych interwencji. Ponieważ mężczyzna ten bardzo często był karany za podobne wykroczenia, przeciwko niemu będzie skierowany wniosek do Sądu Rejonowego o ukaranie.

Tego samego dnia przed godz. 17 strażnicy dozorując ul. Spółdzielczą

spotkali mężczyznę spożywającego alkohol „pod chmurką”. Mężczyzna podczas interwencji głośno wykrzykiwał wulgaryzmy nie zważając na obecność innych osób.

- Ta interwencja będzie miała swój finał w sądzie - mówi J. Siemaszko.

Niespełna dwie godziny później do dyżurnego komendy SM wpłynęła informacja o pijanym człowieku śpiącym w piwnicy szpitala. Interweniujący patrol strażników zastał tam upojonego alkoholem bezdomnego mężczyznę. Strażnicy  obudzili go i nakazali mu opuścić szpital.

W niedzielę (19.06) około godz. 18.30 strażnicy interweniowali na ul. Podwale, gdzie na podjeździe leżał człowiek. Funkcjonariusze dobudzili mężczyznę upojonego alkoholem. Ponieważ mężczyzna nie czuł się dobrze, na miejsce wezwano zespół pogotowia ratunkowego. 30-latek została zabrany do szpitala.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Plakat PRL