Piłkarski Memoriał Kazimierza Czesława Lisa

Miasto z Wizją / 02.09.2017 / Komentarze
Sześć zespołów młodych piłkarzy rywalizuje o puchary, medale i Pamięć Patrona Stadionu Miejskiego

Dziś (sobota 2.09) po raz siódmy na głównej płycie Stadionu Miejskiego im. Kazimierza Czesława Lisa rozgrywany jest Memoriał Jego Pamięci.

W turnieju rywalizują piłkarze - chłopcy urodzeni w roku 2007. Mecze rozgrywa 6 zespołów: Gwardia Koszalin, AP Drawsko Pomorskie, Błonie Barwice, AP Kotwica Kołobrzeg oraz dwa zespoły Akademii Piłkarskiej Szczecinek. Drużyny grają systemem "każdy z każdym".

Dzisiejszy turniej otworzył dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Maciej Makselon w towarzystwie córki Pana Kazimierza - Anny.

Kilka minut później rozległy się pierwsze gwizdki sędziowskie. Młodzi piłkarze grają na dwóch boiskach. Mecze trwają dwa razy po 8 minut.

Rezultaty Memoriału podamy po jego zakończeniu.

Kazimierz Lis był pedagogiem, wychowawcą i trenerem. Wychował wiele pokoleń znakomitych piłkarzy. Wielu z nich biegało po I-ligowych boiskach. Był też radnym Rady Miasta Szczecinka. Zmarł w 2010 roku przeżywszy 67 lat.