Piłkarskie gadżety czekają na kibiców

Miasto z Wizją / 11.06.2018 / Komentarze
Nadchodzi czas Mundialu. Zapraszamy do Centrum Informacji Turystycznej. Koszulki, kubki, czapeczki i łapki w biało-czerwonych barwach

Wielkimi krokami zbliża się jedno z najbardziej wyczekiwanych tegorocznych wydarzeń sportowych. W pierwszej połowie czerwca oczy wszystkich fanów sportu i „kopanej” skierują się na największe stadiony, gdzie przez 30 dni zawodnicy będą walczyli o mistrzowski tytuł. Wraz z Mistrzostwami Świata w piłce nożnej, które rozpoczną się 14 czerwca, w Szczecinku ruszy ogródek kibica.

Zlokalizowany zostanie on nad brzegiem jeziora Trzesiecko, na terenie rekreacyjnym przy Zamku Książąt Pomorskich. Tu, na ogromnym telebimie, będziemy mogli na żywo śledzić piłkarskie potyczki reprezentacji kilkudziesięciu krajów. Bez wątpienia najwięcej emocji wśród kibiców wzbudzą spotkania, w których udział weźmie reprezentacja Polski.

Pierwszy mecz Mundialu 2018 zagrają gospodarze - reprezentacja Rosji 14 czerwca o godz. 17. Rywalami Rosjan będzie zespół Arabii Saudyjskiej. Z kolei reprezentacja Polski pierwszy mecz rozegra we wtorek 19 czerwca z Senegalem. Wielkie emocje piłkarskie rozpoczną się o godz. 17 na stadionie Otkrytije Ariena w Moskwie. Szczecineccy kibice zobaczą też kolejne mecze Polaków - w niedzielę 24 czerwca z Kolumbią (stadion Kazań Arena w Kazaniu, godz. 20) oraz w czwartek 28 czerwca z Japonią (stadion Wołgograd Arena w Wołgogradzie, godz. 16.00).

W strefie nie zabraknie oczywiście także stoiska z pamiątkami. Do Szczecinka już dotarły gadżety przygotowane właśnie z myślą o zbliżających się rozgrywkach. Wśród nich każdy z kibiców z pewnością znajdzie coś dla siebie. A trzeba przyznać, że jest w czym wybierać. Wśród propozycji znajdują się m.in. pamiątkowe czapki w narodowych barwach, a także oczywiście piłkarskie szaliki. Ponadto przygotowane zostały również „specjalne” okulary, gwizdki czy bransoletki. Na tych, którzy chcą być bardziej „widoczni”, czekają sporych rozmiarów dmuchane rękawice.

Rzecz jasna nie mogło zabraknąć także pamiątkowych koszulek ze specjalnie zaprojektowanym logo. Do wyboru mamy kilka ich modeli. Do kompletu dostępne są również czapki z daszkiem oraz okolicznościowych kubków.

Mieszkańcy mogą zaopatrzyć się we wspomniane gadżety odwiedzając Centrum Informacji Turystycznej mieszczące się przy ul. Bohaterów Warszawy 6A.

Tekst, foto: Marzena Góra