Pirat drogowy o mało nie rozjechał grupy młodzieży

• Tv
Miasto z Wizją / 20.09.2016 / Komentarze
O krok od tragedii było na przejściu dla pieszych na ul. Jana Pawła II

Pieszy w starciu z rozpędzonym samochodem zwyczajnie nie ma szans. Niestety niektórzy kierowcy wciąż o tym zapominają, narażając nie tylko siebie, ale przede wszystkim innych użytkowników drogi oraz osób korzystających z przejść dla pieszych. Potwierdzeniem tych słów mogą być rejestrowane przez kamery monitoringu miejskiego „wyczyny” skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców, którzy za nic mają sobie przepisy ruchu drogowego, ale także wsiadając do swojego auta, po drodze zgubili również rozsądek.

Krok od tragedii było w minioną sobotę, 17 września na przejściu dla pieszych na  ul. Jana Pawła II przy skrzyżowaniu z ul. Koszalińską nieopodal sądu Rejonowego. Tu jeden z kierowców zatrzymał się przed pasami, aby przepuścić grupę młodzieży przechodzącą na drugą stronę jezdni. Jednak jadącemu za nim piratowi drogowemu najwyraźniej się to nie spodobało. Postanowił on wyminąć stojący przed przejściem pojazd, niemal rozjeżdżając znajdujące się na pasach osoby. Kamery monitoringu zarejestrowały kolejne „popisy” kierowcy również w innych punktach miasta.

Tekst, montaż: Marzena Góra
Foto/video: Straż Miejska