Plac Wolności zmienił się w boisko do koszykówki

Miasto z Wizją / 21.05.2019 / Komentarze
XV Ogólnopolski Festiwal Koszykówki Ulicznej

W sobotę, 25 maja pojawiając się na placu przed szczecineckim ratuszem mogliśmy odnieść wrażenie, że na kilka chwil przenieśliśmy się do nowojorskiego Brooklynu. Nieco pochmurna pogoda, lecące z głośników „uliczne” rytmy, a na to wszystko… kilkudziesięciu koszykarzy, którzy rywalizowali o miano najlepszych, tocząc pod koszem kolejne starcia z rywalami na oczach przechodniów.

Oznaczać to mogło tylko jedno – w Szczecinku rozegrany został kolejny Ogólnopolski Festiwal Koszykówki Ulicznej. Była to już XV edycja turnieju, w którym zmierzyli się koszykarze z całego kraju. Sportowe zmagania ruszyły o godz. 10.00

- Przyjechały do nas zespoły z zawodnikami m.in. z Gdyni, z Wrocławia, Poznania, Piły, Słupska, Czaplinka i Gniezna. Także, oprócz zawodników ze Szczecinka, jest dziś z nami naprawdę duża grupa zawodników przyjezdnych. W tym roku w rywalizacji startują silne drużyny – mówi nam Szymon Kiedel, koordynator Emet Basket Szczecinek. - W trakcie turnieju zespoły rozgrywają swoje mecze na jeden kosz systemem „każdy z każdym”. W tym roku po raz drugi mamy dwie kategorie wiekowe – open seniorzy oraz szkoły podstawowe.

- Koszykówka uliczna, czyli 3x3, od niedawna jest już oficjalną dyscypliną olimpijską, przez co niejako wzrasta również prestiż tego typu rozgrywek i naprawdę dzisiaj możemy oglądać fajną, przyzwoitą koszykówkę – kontynuuje nasz rozmówca.

W tegorocznym turnieju udział wzięło łącznie dwanaście drużyn w dwóch kategoriach wiekowych. Część z nich odwiedziła nasze miasto po raz pierwszy. Ale w sportowych potyczkach mogliśmy obserwować także zawodników, którzy przyjeżdżają do Szczecinka regularnie właśnie po to, aby wziąć udział w turnieju. Dodajmy, że w tym roku głównym sponsorem turnieju jest firma Kronospan.

Tekst, foto: Marzena Góra