Pływające fontanny z szansą na dofinansowanie

Miasto z Wizją / 17.05.2021 / Komentarze
O przekazaniu dodatkowych środków zadecydują miejscy radni

Pływające fontanny na jeziorze Trzesiecko to jeden ze zwycięskich projektów tegorocznego Budżetu Obywatelskiego.

W połowie kwietnia miasto po raz drugi ogłosiło przetarg na budowę pływających fontann z iluminacją świetlną na jeziorze Trzesiecko. Inwestycja jest realizowana w ramach Szczecineckiego Budżetu Obywatelskiego 2020.

W pierwszym przetargu wpłynęła jedna oferta - za ponad 307 tys. zł, przy planowanym przez miasto budżecie inwestycji - 180 tys. zł.

Przetarg został unieważniony i niedawno powtórzony. Tym razem miasto otrzymało dwie oferty. Pierwszą na kwotę 280 tys. zł złożyła firma Fontanny z Kamienia w m. Ciasna. Drugą za 248,9 tys. zł firma LPI Serwis z Konina. To wciąż za drogo (budżet inwestycji to 180 tys. zł).

Okazuje się jednak, że ta inicjatywa ma szansę doczekać się realizacji. Burmistrz Daniel Rak zdecydował, że miasto mogłoby dołożyć brakująca kwotę, aby pływające fontanny na jeziorze mogły powstać. Jednak o tym, czy tak się faktycznie stanie, a przedsięwzięcie to doczeka się realizacji dowiemy się już wkrótce. O tym zadecydują miejscy radni na najbliższej sesji Rady Miasta. /zr/