Po 50 latach powtórnie powiedzieli sobie "tak"

Miasto z Wizją / 29.07.2017 / Komentarze
Złote Gody. Na ślubnym kobiercu Państwo Maria i Henryk Siegertowie

Dziś (sobota 29.07) w Urzędzie Stanu Cywilnego miała miejsce wzruszająca uroczystość. Państwo Maria i Henryk Siegertowie po wspólnie przeżytych ze sobą małżeńskich 50 latach powtórnie stanęli na ślubnym kobiercu. Wszystko po to by odnowić przysięgę małżeńską.

Dostojni jubilaci, mieszkańcy Szczecinka, związek małżeński zawarli 26 marca 1967 roku w Nakle nad Notecią. Do Szczecinka przyjechali 1 września tamtego roku. I są nad Trzesieckiem aż do dziś.

- Obchodzimy w tym roku podwójny jubileusz 50-lecia, czyli ślubu i pobytu w Szczecinku - żartowała pani Maria.

- Pamiętam tamten dzień jakby to było wczoraj. Ślub cywilny mieliśmy o godz. 9, a kościelny o godz. 16.30. Byliśmy tylko ze świadkami. Do tego nie przyjechała nam taryfa i biegiem ruszyliśmy do USC. Spóźniliśmy się kilka minut. Proszę sobie wyobrazić, państwo młodzi spóźniają się na własny ślub! Później się śmieliśmy, że nasze dzieci będą sportowcami.

Pani Maria podkreśliła, że dzisiejsza uroczystość odnowienia ślubów była bardziej uroczysta niż ślub przed 50-laty.

- Ja wówczas byłem w wojsku, z dziewczyną widziałem się zaraz po maturze. Później przyjechałem na urlop no i tak to się zaczęło - mówi pan Henryk.

- Na początku małżeństwa byliśmy rozdzieleni. Mąż pracował, jako nauczyciel pod Słupskiem, ja z kolei w aptece - wspomina pani Maria.

- Recepta na tak długoletnie pożycie małżeńskie? Dużo cierpliwości, dużo miłości, dużo zrozumienia. I to w zupełności wystarczy - zdradza pan Henryk.

- Wyszłam za mąż z wielkiej miłości - ujawnia pani Maria. - Koleżanki w pracy strasznie mi zazdrościły. Wychowaliśmy trojkę dzieci. Niestety, nie ominęła nas tragedia. Nasz najmłodszy syn odszedł przedwcześnie.

Gratulacje dostojnym jubilatom złożył burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. Wręczył też małżonkom Medale "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

Były też życzenia i kwiaty od rodziny oraz tradycyjny kieliszek szampana.

Uroczystość poprowadziła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Szczecinku Pani Eugenia Grudecka.