Po burzliwej dyskusji szpital otrzymał finansowe wsparcie

• Tv
Miasto z Wizją / 23.04.2018 / Komentarze
Pożyczka w wys. 1,2 mln zł - do końca tego roku. Wszyscy radni, mimo różnicy zdań, głosowali "za"

Dziś na sesji nadzwyczajnej spotkali się radni Rady Miasta. Porządek obrad, razem z rozpoczęciem i zakończeniem sesji liczył 6 punktów. Na sali obrad zasiadło 20 radnych, w głosowaniach wzięło udział 17 z nich.

Po otwarciu sesji, prezentacji multimedialnej dot. aktualnej sytuacji organizacyjnej, kadrowej i finansowej szpitala, której dokonał prezes zarządu spółki "Szpital w Szczecinku" Radosław Niemiec, burzliwej dyskusji, również z podtekstami politycznymi" i osobistymi "wycieczkami", radni podjęli uchwalę w sprawie ustalenia maksymalnej wysokości pożyczek udzielanych przez burmistrza w 2018 roku, co za tym idzie zgodzili się na udzielenie przez miasto pożyczki finansowej dla szpitala w wys. 1,2 mln zł. Pożyczka, jak zapewnił prezes R. Niemiec, zostanie zwrócona do budżetu miasta w nieprzekraczalnym terminie do 31 grudnia br.

Wcześniej doszło do gorącej ponad 2-godzinnej dyskusji (Komisja Rady Miasta rekomendowała radzie uchwałę 4 głosami "za" i jednym "wstrzymującym się"). Sprowokował ją szef klubu radnych "Razem dla Szczecinka" Andrzej Grobelny. Najpierw odczytała radnym zapis ustawy PiS dot. reformy służby zdrowia, "nawrzucał' burmistrzowi, po czym…. opuścił salę obrad.

- Kłamstwa, ignorancja, wielokrotne obrażenia mojej osoby, po czym wyjście. To jest obrzydliwe i przerażające - mówił m.in. burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

W dalszej części dyskusji sporo miejsca poświecono bieżącym problemom funkcjonowania szpitala. Reasumując: Wszystko jest dobrze, tylko pieniędzy za mało.

- Oni w PiS dobrze wiedzą, że reforma służby zdrowia jest głupia i szkodliwa, ale nie wiedzą jak się z niej wycofać - spuentował burmistrz.

Za podjęciem uchwały głosowało 17 radnych obecnych na sali. Uchwałę podjęto jednogłośnie.

W dalszej części obrad radni dokonali zmian w tegorocznym budżecie miasta oraz w wieloletniej prognozie finansowej miasta na lata 2018-2025 oraz zdecydowali o powierzeniu burmistrzowi uprawnień do ustalania wysokości cen i opłat za korzystanie z obiektów i urządzeń użyteczności publicznej wchodzących w skład mienia komunalnego.

Wkrótce pełny zapis wideo z dzisiejszych obrad.

Wideo/montaż: Andrzej Remus