Po czterech latach nieobecności „Taki Projekt” powrócił na scenę

• Tv
Miasto z Wizją / 29.01.2016 / Komentarze

Wszyscy fani rodzimego, starego dobrego hip hopu z pewnością nie mogli sobie wymarzyć lepszego początku tego roku. Po kilku latach nieobecności na scenie, szczecinecka grupa „Taki Projekt” postanowiła się reaktywować i ponownie chwycić za mikrofony.

W miniony piątek, 22 stycznia odbył się pierwszy od czterech lat koncert formacji. Jeszcze na długo przed pojawieniem się artystów, sala Piano Baru wypełniła się szczelnie do ostatniego miejsca. Jednak publiczność musiała uzbroić się w cierpliwość oczekując na występ szczecineckiej grupy – przed nią zagrał Roknel i Sukinkoty. Gościnnie wystąpił także Artysta Bliżej Nieznany.

Słuchacze wejście na scenę formacji „Taki Projekt” przywitali głośnym aplauzem i nieskrywanym entuzjazmem. Smalec, Seba i Suchar, czyli Sławomir Granat, Sebastian Wojciechowski i Piotr Sochocki, pomimo sporej przerwy we wspólnych występach, od pierwszych chwil udowodnili, że przez te lata nie stracili nic ze swojego scenicznego luzu, a muzyka wciąż jest ich największą pasją.

- Wszystko zaczęło się bardzo dawno temu, bo w 2005 roku. Wtedy zaczynaliśmy grać pierwsze wspólne koncerty i dopiero powstawał skład. Dużo się w tamtym czasie działo, przez kilka lat zagraliśmy tych koncertów naprawdę sporo, zgromadziliśmy też fajną grupę odbiorców naszej twórczości – powiedział nam przed występem Sławomir Granat. – Po kilku latach trochę się pozmieniało, każdy z nas zajął się czymś innym. Stad też ta długa, czteroletnia przerwa. Ten występ będzie naszym pierwszym wspólnym od tego czasu.

Przypomnijmy. Grupa swoje pierwsze wspólne kroki na scenie stawiała blisko 12 lat temu. Wówczas tworzyło ją czterech artystów, znanych pod pseudonimami: Smalec, Tarwid, Suchar i Seba. Początkowo występowali oni jako suport m.in. przed Liberem i Ascetoholix. Niezwykle pozytywny odbiór i reakcje publiczności szybko przysporzyły im prawdziwą rzeszę fanów. „Taki Projekt” zaczął pojawiać się obok największych polskich gwiazd, jak Mezo, Jeden Osiem L, Tede, O.S.T.R, Grammatik, Don Guralesko, Łona czy Peja. Coraz częściej pojawiał się także na licznych krajowych festiwalach.

Po kilku latach zawiesili jednak wspólne występy, aby teraz powrócić do swojej największej pasji. Dzięki tej decyzji w miniony piątek mieliśmy okazję jeszcze raz posłuchać ich najlepszych kawałków. Jak przyznają artyści, nie był to jednorazowy występ.

- Rzeczywiście coś nowego jest na rzeczy. Ten koncert to nie taki jednorazowy „strzał”, ponieważ mamy już pewne plany, które zamierzamy zrealizować jeszcze w tym roku. Nie chcę zdradzać póki co szczegółów, ale mogę jedynie powiedzieć, że szykujemy coś zupełnie nowego – dodał nasz rozmówca.

Zapraszamy do obejrzenia pełnej relacji z koncertu grupy „Taki Projekt”, który odbył się 22 stycznia w Piano Barze.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcia, montaż: Paweł Adamowski