Po wakacjach mniej pociągów w Szczecinku

Miasto z Wizją / 03.09.2016 / Komentarze
Zmiany w rozkładzie jazdy na torach - od niedzieli 4 września

W niedzielę 4 września wprowadzona zostanie korekta rocznego rozkładu jazdy PKP. W nowej "rozkładówce" na torach w Szczecinku ubędzie pociągów. Chodzi głównie o składy wakacyjne, jeżdżące w sezonie letnim z południa kraju przez Szczecinek nad morze i z powrotem.

Praktycznie bez zmian pozostanie rozkład jazdy spółki Przewozy Regionalne. Oznacza to, że bez przeszkód będziemy mogli podróżować m.in. do: Szczecina, Kołobrzegu, Chojnic, Słupska czy Piły.

Jak zastrzegli przewoźnicy - PKP Intercity i PR, w nowej korekcie tegorocznego rozkładu jazdy uwzględniono kolejne prace, które w jeszcze większym stopniu poprawią komfort podróżowania oraz tak przygotowano trasy przejazdu, by najlepiej wykorzystać dostępną sieć kolejową.

W związku z robotami prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury - spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe część pociągów pojedzie w zmienionej relacji. Na kilku odcinkach, przy niektórych połączeniach przewoźnicy uruchomią też zastępczą komunikację autobusową.

Znowelizowany rozkład jazdy po torach będzie obowiązywać do 15 października br. Później nastąpi jeszcze jedna jego nowelizacja, a od 11 grudnia pasażerowie otrzymają do dyspozycji nowy rozkład jazdy pociągów na 2017 rok.

Tak jak w wakacje bez zmian podróżować będziemy porannymi połączeniami Przewozów Regionalnych do: Szczecina (odjazd o godz. 4.43, 6.07 - dotąd odjazd o godz. 6.24 i 9.20 - dotąd odjazd o godz. 9.42), Kołobrzegu (5.13 - dwie minuty później niż obecnie i 9.38 - bez zmian), Słupska (5.36 i 9.45 - oba składy odjadą ze Szczecinka jak dotąd), Chojnic (6.36 - bez zmian) i Koszalina (odjazd o godz. 6.23 - dwie minuty później niż dotąd).

To nie wszystko, jeżeli chodzi o poranne odjazdy. O godz. 6.31 będziemy mogli udać się w podróż do Poznania (planowany przyjazd do stolicy Wielkopolski o godz. 9.42)

O godz. 7.44 będziemy mogli wsiąść do pospiesznego IC "Malczewski" i pojechać nim przez Poznań, Wrocław, Kraków aż do Przemyśla. Do Poznania pociąg dojedzie o godz. 10.21, a do celu podróży dotrze o godz. 20.20, czyli o 41 minut szybciej niż dziś.

Co wieczorem? O godz. 19.36 z naszego dworca odjedzcie skład PR "Radew" do Koszalina. Planowy przyjazd do celu podróży zaplanowano na godz. 20.57

Z kolei o godz. 20.54 (4 min. później niż dotąd) udamy się w podróż do Koszalina pospiesznym IC "Malczewski" (planowy przyjazd o godz. 22.04) oraz do Słupska - 22.45.

Reasumując: W okresie od 4 września do 15 października ze stacji PKP Szczecinek odjedzie w podróż 38 składów PKP Intercity i PKP PR.

Jak wspomnieliśmy, Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe zastrzega, że z uwagi na obfitą ilość prac remontowych na torach godziny odjazdów i przyjazdów pociągów z i do stacji Szczecinek mogą ulegać modyfikacji. Z tego powodu kolejarze apelują do pasażerów, aby przed podróżą dokładnie zapoznawali się ze zmienionym rozkładem jazdy. Te można znaleźć na stronach internetowych przewoźników. Ponadto informacji o rozkładzie jazdy udzielają pracownicy kas biletowych oraz drużyny konduktorskie w pociągach.