Po wakacjach mniej pociągów w Szczecinku

Miasto z Wizją / 02.09.2017 / Komentarze
Zmiany w rozkładzie jazdy na torach - od niedzieli 3 września

W niedzielę 3 września wprowadzona zostanie korekta rocznego rozkładu jazdy PKP. W nowej "rozkładówce" na szczecineckich torach ubędzie pociągów. Chodzi o składy wakacyjne jeżdżące w sezonie letnim z południa kraju przez Szczecinek nad morze i z powrotem.

Praktycznie bez zmian pozostanie rozkład jazdy spółki Przewozy Regionalne. Oznacza to, że bez przeszkód będziemy mogli podróżować m.in. do: Szczecina, Kołobrzegu, Chojnic, Słupska czy Piły i Poznania.

W związku z robotami prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury - spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe część pociągów pojedzie w zmienionej relacji. Na kilku odcinkach, przy niektórych połączeniach przewoźnicy uruchomią też zastępczą komunikację autobusową.

Np. Modernizacja linii Poznań – Piła wymaga zmian na szlaku Poznań Główny – Oborniki Wielkopolskie. Ruch pociągów w obu kierunkach będzie się odbywał po jednym torze, co wydłuży czas przejazdu o około 17 minut. Ta sytuacja dotyczy tez pociągów relacji Szczecinek - Poznań.

Znowelizowany rozkład jazdy po torach będzie obowiązywał do 14 października br. Później nastąpi jeszcze jedna korekta, a od niedzieli 10 grudnia pasażerowie otrzymają do dyspozycji nowy rozkład jazdy pociągów na 2018 rok.

Tak jak w wakacje bez zmian podróżować będziemy porannymi połączeniami Przewozów Regionalnych do: Szczecina - odjazd o godz. 4.27, 6.32 i 9.40, Kołobrzegu - 5.28 i 9.49, Słupska - 4.56 i 10.38 (w obu przypadkach zastępcza komunikacja autobusowa), Chojnic - 6.32 i Koszalina - 6.23 i 11.56.

To nie wszystko, jeżeli chodzi o poranne odjazdy. O godz. 6.25 będziemy mogli udać się w podróż do Poznania. Planowy przyjazd do stolicy Wielkopolski o godz. 9.49.

O godz. 7.50 będziemy mogli wsiąść do pospiesznego IC "Malczewski" i pojechać nim przez Poznań, Wrocław, Kraków do Przemyśla. Do Poznania pociąg dojedzie o godz. 10.28, a do celu podróży dotrze o godz. 20.36.

Co wieczorem? O godz. 20.15 z naszego dworca odjedzcie skład PR "Radew" do Koszalina. Planowy przyjazd do celu podróży o godz. 21.30.

Z kolei o godz. 21.10 udamy się w podróż do Koszalina pospiesznym IC "Malczewski" - planowy przyjazd o godz. 22.29, do Kołobrzegu - przyjazd o godz. 23.00 oraz do Słupska - przyjazd o godz. 23.11.

Reasumując: W okresie od 3 września do 14 października ze stacji PKP Szczecinek odjadą w podróż 33 składy PKP Intercity i PKP PR, w tym autobusy komunikacji zastępczej na szlaku Szczecinek - Słupsk.

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe zastrzega, że z uwagi na obfitą ilość prac remontowych na torach godziny odjazdów i przyjazdów pociągów z i do stacji Szczecinek mogą ulegać modyfikacji. Z tego powodu kolejarze apelują do pasażerów, aby przed podróżą dokładnie zapoznawali się ze zmienionym rozkładem jazdy. Te można znaleźć na stronach internetowych przewoźników. Ponadto informacji o rozkładzie jazdy udzielają pracownicy kas biletowych oraz drużyny konduktorskie w pociągach.