Początek drogi do Klastra Energetycznego

Miasto z Wizją / 18.09.2017 / Komentarze
Po pierwsze: List intencyjny

Zgodnie z ustaleniami poczynionymi podczas konferencji poświęconej możliwości powstania Klastra Energetycznego w Szczecinku pracownicy Wydziału Rozwoju UM przygotowali projekt listu intencyjnego z prośbą o jednoznaczne określenie stanowiska ewentualnych zainteresowanych na temat współtworzenia i uczestnictwa w tej inicjatywie.

Podpisanie Listu Intencyjnego nie rodzi skutków cywilnoprawnych, w szczególności nie stanowi podstawy jakichkolwiek roszczeń, jak również nie pociąga za sobą skutków finansowych. Natomiast dalsze prace prowadzące do utworzenia Klastra oznaczają konieczność przygotowania szeregu dokumentów, analiz itp. dlatego, przystępując do niniejszej inicjatywy, należy się liczyć z partycypacją w kosztach związanych z m.in.:

* przygotowaniem umowy Klastra,

* analizą możliwości zrealizowania proponowanych projektów inwestycyjnych w ramach Klastra,

* analizą możliwości pozyskania dofinansowania dla proponowanych projektów inwestycyjnych,

* stworzeniem Strategii Klastra Energii,

* przygotowaniem dokumentacji aplikacyjnej o wydanie akredytacji Klastra przez Ministerstwo Energii.

Treść listu dostępna w galerii.

Odpowiedzi dotyczącej podpisania Listu Intencyjnego  (na e-mail e.omelanczuk@um.szczecinek.pl) oczekujemy w nieprzekraczalnym terminie do 19 września.

Informacja: Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta

Opracowanie i foto: Sławomir Włodarczyk