Początek drogi do Sejmu RP

• Tv
Miasto z Wizją / 31.08.2023 / Komentarze
Renata Rak: Szczecinek miastem europejskim, nowoczesnym i tolerancyjnym. To mój cel

Dziś (wtorek, 22 sierpnia) swoim wyborcom - mieszkańcom Szczecinka przedstawiła się Renata rak, kandydatka Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu RP.

Pani Renata to wicedyrektorka Zespołu Szkół Technicznych w Szczecinku. Była radna Rady Miasta Szczecinka i Rady Powiatu Szczecineckiego. Pracowała też społecznie w Radzie Osiedla Trzesieka. Do Sejmu pójdzie z nr 6 (lista nr 40 Okręg Koszalin). W zacnym gronie, bo lokomotywą wyborczą listy będzie europoseł Bartosz Arłukowicz.

- To dla mnie ogromne wyróżnienie i zaszczyt. Jednocześnie wielka odpowiedzialność i wyzwanie - mówiła R. Rak.

- Od lat związana jestem ze szczecinecką oświatą. Na co dzień przekazuję swoją wiedzę młodym ludziom. Jednocześnie wychowuję, uczę tolerancji i szacunku do drugiego człowieka.

Kandydatka KO sporo czasu poświęciła prawom kobiet, m.in. dostępu do antykoncepcji.

- Polki boją się zachodzić w ciążę - mówiła. - Boją się komplikacji okołoporodowych. Widzą, że nie mają wystarczającej opieki i wsparcia. Są też często poniżane i obrażane. (…) To dotyczy też innych grup zawodowych, m.in. sędziów i nauczycieli.

Przebieg briefingu prasowego Renaty Rak w materiale wideo.

Wideo: gryf.tv